Jak skončila Digova honba za prstenem Green Lanterna?

Jak skončila Digova honba za prstenem Green Lanterna?

13.7.2022 17:00


Konec seriálu Arrow naznačil, že na Johna Digglea čeká zcela nová příběhová linka. Ta byla nedávno dořešena v seriálu The Flash, a tak se společně podíváme na to, k čemu vlastně došlo.


Jakmile John Diggle pohřbil svého nejlepšího kamaráda Olivera Queena, měl v plánu odjet se svou rodinou do Metropolis. V tu chvíli kousek od něj spadlo něco z vesmíru, a když to John otevřel, šlo vidět, že to září jasně zelenou barvou. Uvnitř krabičky se nacházel prsten Green Lanterna, nicméně ona krabička se mu otevřela jen ve chvíli, kdy spadla.

John nevěděl, o co šlo, a tak to nechal být, nicméně ho začaly sužovat migrény, a tak navštívil Gotham, aby ho prohlédl jeden z nejlepších neurologů. Následně zamířil do Central City, kde Flashovi pomohl s Godspeedy, ale během toho ho opět sužovala velká bolest hlavy.

Po návštěvě Central City zamířil do National City, kde pověděl Kelly Olsen o tom, že mu byla nabídnuta možnost stát se kosmickým hrdinou. Touha po zjištění toho, co se nachází v oné krabičce, ho zavedla zpátky do Gothamu, kde požádal Lukea Foxe o její otevření. Ten se sice krabičku pokusil otevřít, ale nepodařilo se mu to.

(John se sice objevil i ve Smallvillu, ale to šlo o jiného Johna. Foto: CW)

Naposledy jsme mohli Johna vidět na ostrově Lian Yu, kde navštívil uvězněného Eobarda Thawnea. Řekl si, že pokud by onu krabičku mohl někdo otevřít, pak někdo z budoucnosti. S jeho pomocí se mu to skutečně povedlo, ale John následně odmítl to, co mu krabička nabídla, a tak zmizela. John se poté vrátil do Metrpolis, kde plánuje být se svou rodinou, kterou kvůli honbě za prstenem velmi zanedbával.

Digova linka s prstenem byla svým způsobem zajímavá, nicméně skončila velmi neuspokojivě, když John odmítl to, co mu krabička nabízela. Tvůrci s tím původně museli mít jiné plány, ale pak bylo oznámeno, že se Digglea dočkáme v hlavní roli nového seriálu, který nese název Justice U. Kvůli tomu muselo být vše překopáno.

Vznik tohoto seriálu byl oznámen na začátku tohoto roku, nicméně od té doby jsme o něm nic neslyšeli. Snad tedy nakonec vznikne, protože pokud ne, byla by linka s Johnovým prstenem uzavřena naprosto zbytečně.


Jít na Arrow | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!