Ubisoft chce, aby hráči měli v budoucnu vždy možnost si vybrat, za koho budou hrát

Ubisoft chce, aby hráči měli v budoucnu vždy možnost si vybrat, za koho budou hrát

2.10.2018 18:12


Muž, nebo žena? Tak takový výběr budeme konečně mít ve hře Assassin's Creed: Odyssey. Po desítkách titulů na všech možných konzolích tu má vůbec poprvé hráč možnost vybrat si, zda bude hrát za muže, či za ženu. A Ubisoft to nebere jako výjimku, ale jako nové pravidlo.


Studio Ubisoft se nyní vyjádřilo, že by rádo do budoucna ponechalo koncept, který zavedlo právě ve hře Assassin's Creed: Oddysey. Hráč si tedy bude moci vybrat, zda bude hrát za muže (Alexios), či za ženu (Kassandra). Tento poměrně fádní výběr v sérii vždy chyběl, což některým fanouškům značně vadilo, ale na druhou stranu je úplně neomezovalo. Hru bylo možné si užít i bez výběru.

V drtivé většině her byl vždy hlavním hrdinou muž. Sice nemůžeme říci, že by ženy v sérii nevystupovaly, ale nutno dodat, že jejich úloha byla značně omezena. Přesto se ale v posledních letech a hlavně v posledních hrách dokázaly ženy dostat do popředí a měly signifikantní vliv na celý příběh. Jen si vzpomeňme na Ayu z Origins, která sehrála velice důležitou úlohu.


(Muž, nebo žena? Teď už si budete moci vybrat. Foto: Ubisoft)

V londýnském Syndicate jsme zase měli možnost hrát část hry přímo za Evie Frye, v Unity sehrála důležitou roli zase Élise de la Serre. A hlavně nesmíme zapomínat na hru Liberation, kde si hlavní roli střihla Aveline de Grandpé, asasínka z New Orleans. Jak tedy vidíte, ženy v sérii byly vždy, ale nikdy si hráč nemohl vybrat, za koho přesně bude hrát.

Tato nová možnost je v Odyssey rozhodně fér, protože série nemá jen mužské fanoušky. Je spousta žen, které sérii hrají a budou hrát, a bude jedině dobře, když se lépe vcítí do charakteru toho pohlaví, které je jim bližší pro hraní. Ano, čtete správně, někdy i muži rádi hrají ve hrách za ženy, je to naprosto přirozené a určitá změna nikdy neuškodí. Uvidíme, zda budou mezi schopnostmi muže a ženy nějaké zásadní rozdíly, nebo půjde čistě jen o kosmetickou úpravu vzhledu.

Co říkáte na vyjádření Ubisoftu?

Zdroj: VGR.com


Jít na Assassin's Creed | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!