Moussa

Moussa

Michael K. Williams Sezóny 1 2016 - 2016


Moussa je potomek voodoo asasína Baptisteho, na kterého narazila na svých výpravách Aveline de Grandpé v New Orleans. Moussa je zavřený ve společnosti Abstergo Industries, kde je pravidelně napojován na Animus, aby společnost zjistila co nejvíce o jeho předkovi.

Moussa je dalším uvězněným asasínem ve společnosti Abstergo Industries. Stále zůstává v komplexu, i když Sophia Rikkin tvrdí, že už od něj ví vše, co potřebuje. Když je do Absterga přivezen Callum Lynch, Moussa mu dává přednášku o tom, čeho chce společnost a potažmo templáři docílit – získat Kousek ráje, který jim nesmí Callum za nic dát.

Moussa je potomek Baptisty. Baptiste byl asasín, kterého trénoval Agaté, tedy stejný učitel, který cvičil i hlavní hrdinku hry Assassin's Creed: Liberation Aveline de Grandpé. Po smrti Agatého a Baptisty mentora Françoise Mackandale se Agaté přesunul z neznámých důvodů do Louisiany v New Orleans. Baptiste se cítil zrazený a později se sám vydal do New Orleans, kde uzavřel dohodu s templáři.

Když Callum zvládne v Animusu Skok důvěry, Moussa a ostatní uvěznění asasíni si uvědomí, že templáři jsou na dosah Kousku ráje. Proto vyvolají v celém Abstergu vzpouru a některým se pokusí utéct. Callum si naštěstí uvědomí, co provedl a přidá se k Mousseovi a dalším. Všichni se následně vydají do Londýna, kde Alan Rikkin má vysoce postaveným templářům ukázat skutečnou moc Kousku ráje.