Marvel zabil Bruce Bannera a novým Iron Manem bude dívka

Marvel zabil Bruce Bannera a novým Iron Manem bude dívka

15.7.2016 10:00


Jeden z nejmocnějších superhrdinů světa padl. Tvůrci druhé komiksové série Občanské války nechali zemřít Hulkovo alter ego Bruce Bannera. Jak k tomu vůbec došlo?


Ve třetím vydání komiksové série Civil War II, které vyšlo 13. července, zabil Bruce Bannera šíp vystřelen Hawkeyem, jeho parťákem z hrdinské skupiny Avengers.

Banner dal přednedávnem lukostřelci Clintu Bartonovi speciální šíp, aby ho použil v případě, že by se opět proměnil v zelené monstrum a napáchal by těžko napravitelné škody. Inhuman Ulysses, jehož schopností je předvídat budoucnost, měl však vidinu, že Hulk nad sebou ztratil kontrolu a zmasakroval všechny superhrdiny. Hawkeye mu tedy v domnění, že se Bruce opět transformuje v Hulka, prostřelil svým šípem hlavu před zraky ostatních světových hrdinů.

„Dvě věci jsou jasné: hrdinům bude trvat velmi dlouho, dokud se s jeho smrtí vyrovnají a okolnosti jeho smrti zanechají obrovskou jizvu na komunitě superhrdinů,“ řekl pro portál New York Daily News šéfredaktor Marvelu Axel Alonso.

Autor druhé Občanské války Brian Michael Bendis potvrdil, že Bruce je skutečně mrtvý. „Nebudu více prozrazovat, kdo ví, co se stane? Ale v nadcházejících vydáních mám plány, co udělám s jeho tělem,“ dodal Bendis.

Bruce Bannera vytvořilo duo Stan Lee a Jack Kirby v roce 1962. Poslední rok však komiksoví čtenáři viděli Bannera potlačovat svůj hněv různými medikamenty a sebekontrolou. Během tohoto období převzal roli Hulkova alter ega geniální tínedžr Amadeus Cho, jehož příběh přineslo vydání The Totally Awesome Hulk.

Občanská válka II však přináší další zvrat. Před týdnem Marvel oficiálně potvrdil, že patnáctiletá Riri Williams se stane novým Iron ‚Manem‘. Ta si na univerzitě vytvoří vlastní oblek.

Bendis, který představí i její příběh na podzim v novém vydání s názvem Invincible Iron Man, přišel s nápadem na novou postavu během svého pobytu v „chaotickém a násilném“ Chicagu. „Příběh se týká brilantní mladé ženy, jejíž život byl poznamenán tragédií – náhodným pouličním násilím, které mohlo ukončit její život. Velmi mě to inspirovalo a podle mě je to nejmodernější verze superhrdinského příběhu, jakou jsem dosud slyšel,“ vysvětlil časopisu Time.

Co však přinutí Tonyho Starka, aby přestal létat ve svém brnění? Bendis říká, že si musíme počkat na konec druhé Občanské války. „Přišel o svého nejlepšího kamaráda, jeho firma se hroutí, snaží se zjistit, kdo vlastně byli jeho biologičtí rodiče, a to vše se děje najednou. Jak se s tím Tony vypořádá? Musíte se dočíst konce Civil War II. Ale všechno to vytvoří cestu pro Riri Williams, se kterou Tony bude v kontaktu,“ zakončil.

Co si myslíte o těchto novinkách? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem. Příběh pokračuje čtvrtou částí, která vyjde 27. července.

FOTO: Marvel


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!