Režisér prvního Doctora Strange přiznal, že druhý film měl být úplně jiný oproti tomu v kinech

Režisér prvního Doctora Strange přiznal, že druhý film měl být úplně jiný oproti tomu v kinech

19.4.2024 13:56


Dostali jsme zcela něco jiného, než plánoval sám režisér? Rozhodně ano. Scott Derrikson měl o pokračování Doctora Strange úplně jiné smýšlení, jenže do popředí se musel dostat mnohovesmír. Alespoň krátce přibližujeme problémy uvnitř studia, větší podrobnosti snad vyplavou napovrch v budoucnu.


Režisér Scott Derrikson se fanouškům do mysli nezapomenutelně zapsal filmy jako Sinister, V moci ďábla či Chraň nás od zlého. V roce 2016 natočil první celovečerní film s Doctorem Strangem v rámci třetí fáze MCU a jednalo se o velice povedený počin. Není tedy divu, že režisér měl zájem i o dvojku, u které ale nakonec do konce nevydržel.

Dohady mezi tvůrci a studiem jsou naprosto běžné, přesto jsme se v této kauze nic moc konkrétního nedozvěděli. Scott Derrikson na sociálních sítích přiznal, že původní vize druhého filmu byla zcela odlišná od toho, co chtělo studio. Ostatně lze si to odvodit i od potitulkové scény prvního filmu, kdy Marvel láká na Karla Morda jako případného záporáka druhého filmu. Jenže toho jsme se nikdy nedočkali. A čekáme na něj už dlouhých (!) osm let.

(Režisér prvního Doctora Strange přiznal, že druhý film měl být úplně jiný oproti tomu v kinech. Foto: Disney+)

Marvel Studios chtěl za každou cenu rozjet mnohovsesmír, a tak Mordo z naší země musel z příběhu pryč. I scenárista prvního filmu C. Robert Cargill přiznal, že studio stálo o určitý druh filmu, o který Scott Derrikson neměl zájem, neboť měl úplně jiné smýšlení o hlavním hrdinovi a příběhu. Není tedy divu, že se nakonec cesty studia a režiséra rozešly a na palubu skočil Sam Raimi.

Těžké říci, jak by dopadla verze Scotta Derriksona, o které upřímně moc nevíme. Druhý Doctor Strange nebyl rozhodně žádným průšvihem a jednalo se o MCU standard, který rozhodně neurazí. Fanoušci měli ale od mnohovesmíru naprosto nereálná očekávání, což se samozřejmě negativně projevilo do hodnocení daného filmu.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!