Dane Whitman

Dane Whitman

Kit Harington Sezóny 1 2021 - 2021


Přítel Sersi, který tuší něco o jejím tajném původu. Zároveň ale taktéž tuší, že něco je nepořádku s ním.

Dane Whitman je mladý muž, který se narodil do komplikovaného světa. Vždy měl problémy v životě, neboť historie jeho rodiny není až tak úplně jednoduchá. O svém původu toho ale ví zcela pramálo. Je velikou náhodou, že zrovna začne chodit s někým nadpřirozeným, což je vlastně i on, jen to ještě pořádně neví.

Dane Whitman chodí se Sersi, která si ovšem od něj drží patřičný odstup. Přeci jenom od vztahu s Ikarisem uběhla krátká doba. Dane by byl rád, kdyby se se Sersi sestěhovali, ta ale má zatím výhrady a vyhovuje jí bydlení se Sprite. Když ale na Sersi zaútočí Devianti a Dane vidí její schopnosti na vlastní oči, Sersi musí s pravdou ven.

Následně Danea na chvíli opouští a vydává se za ostatními Eternals. Dane se jí snaží několikrát zavolat, ale moc kloudných odpovědí nedostane. Když je následně zastaven Tiamut, vztah Sersi a Danea se náhle změní. Dane kromě rodinného prstenu získá i další rodinné dědictví – meč, který mu může dát obrovskou moc. Než na něj ale sáhne, varuje ho jeden z nejznámějších lovců upírů, zda je na toto dědictví vůbec připraven.