Polovina finálové řady nám přinesla nečekaný zvrat

Polovina finálové řady nám přinesla nečekaný zvrat

24.5.2022 22:26


Máme za sebou první polovinu finálové série Better Call Saul a musíme uznat. Je to jízda. Tvůrci nás nijak nešetří a uzavírají jednu dějovou linku za druhou. Co si pro nás nachystali v sedmé epizodě šesté sezóny?


Pokud jste ještě nezačali sledovat finálovou řadu Better Call Saul, tak byste měli zvážit, zda je tento článek pro vás vhodný. Bude totiž obsahovat spoilery napříč celou sezónou.

Šestá řada Better Call Saul odstartovala rázně. Již od první epizody je znát, že jde o závěrečnou sezónu a tvůrci pracují na uzavřená všech příběhů. Nechtějí nechat prostor pro spekulace o možném dalším vývoji některých postav. Zvláště těch, které neznáme z původního seriálu.

Svědky jsme toho byli již v případě Nacha, který již v Breaking Bad nepůsobil. Bylo tedy jasné, že se s ním nějakým způsobem budeme muset rozloučit. Již u původního seriálu nám Vince Gilligan a Peter Gould dali jasně najevo, že pro své postavy rozhodně neplánují růžové konce a přesně v tomto směru pokračují i v Better Call Saul.
Drží se přitom osvědčené metody. Nejprve jsme svědky velké proměny, kdy se z nenápadné postavy stane parádní záporák, kterému nakonec fandíte s tím, že jen čekáte, jestli zvládne přežít.

Howarda v šesté řadě nečekaly lehké chvíle; Foto: AMC

Již zmíněný Nacho se nám z pomocného pěšáka vypracoval téměř až na místo nejvyšší a už měl jistý svůj rajón, ve kterém by řídil obchod s drogami. Jenomže jeho napojení na Guse se mu stalo osudným. O jeho osudu jsme psali po odvysílání třetí epizody.

Tím nám odpadla jedna ze tří hlavních postav, které jsme neznali z původního seriálu. Na seznamu nám tak zbývá Howard Hamlin a Kim Wexlerová.

Kim a Saul se v závěru páté řady rozhodli, že Howarda zničí a od začátku šesté řady začali pracovat na plánu, jak mu zničit renomé. Vše šlo podle plánu a už měli Howarda přesně tam, kde ho mít chtěli. Howard byl znemožněn a jeho právnická pověst byla na vlásku. Jeden by řekl, že nadešel nejvyšší čas hledat si novou práci.
Howardovi bylo samozřejmě jasné, kdo za vším stojí a rozhodl se navštívit Kim a Saula a vše s nimi probrat. Jenomže právě tato návštěva se mu stala osudnou. V jejich bytě byl i Lalo, který si chtěl s oběma promluvit a přebytečného Howarda chladnokrevně zastřelil.
Howardův konec je poměrně překvapivý a ať už se k oběma choval jakkoliv, tak jeho smrt je pro nás dost šokující. Čekali jsme spíš odchod z branže, ale jak už jsme psali výše, tvůrci mají jasný model.

Na seznamu nám teď zůstává už jen Kim a my snažně věříme, že v tomto případě udělají tvůrci výjimku a nechají Kim naživu. Nikdo by se jí nemohl divit, kdyby po událostech ze sedmé epizody sbalila kufry a utekla z Albuquerque neznámo kam.

Na vyřešení jejího osudu máme celou druhou polovinu šesté série, která startuje 12. července.

Co říkáte na Howardův konec? A jak si myslíte, že dopadne Kim?

Zdroj anotačního obrázku: AMC

Thumbnail Play icon

Jít na Better Call Saul | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!