Zlomený Jesse Pinkman hledá nový začátek

Zlomený Jesse Pinkman hledá nový začátek

14.10.2019 18:38


El Camino: A Breaking Bad Movie nám přináší zpět Jesseho Pinkamana. Zlomeného Jesseho Pinkamana, který touží jen po jednom. Pojďme společně zhodnotit film, který navazuje na finálovou epizodu Breaking Bad.


Seriál Breaking Bad ve své době lámal rekordy ve sledovanosti. Fanouškovská základna byla velká a každý byl zvědavý, jak se seriál tvůrci rozhodnou ukončit. Otevřený konec páté řady a velké diskuze o plánovaném spin-offu nám dávaly velké naděje, že se dočkáme seriálu, který bude zaměřený na Jesseho Pinkaman.

Nakonec se AMC s Netflixem vydaly jinou cestou a my tak díky tomu sledujeme seriál Better Call Saul. Nejedno srdce skalního fanouška muselo zajásat, když Netflix oznámil, že chystá film, který bude navazovat na Breaking Bad.

El Camino: A Breaking Bad Movie je jakoby 17. epizodou páté řady. Pokud vezme v potaz, že film má 123 minut, tak se jedná o 17., 18. a 19. epizodu páté řady. Film totiž začíná ve chvíli, kdy končí seriál. Lidé, kteří tedy seriál nesledovali, tak budou 123 minut sledovat něco, čemuž budou jen těžce rozumět. Tvůrci se během filmu nesnaží vůbec nic vysvětlit a jen rozvíjí příběh dál. Fanoušci tedy musí zapátrat v paměti, nováčci budou slepě tápat a pravděpodobně se budou dlouhých 123 minut nudit.

Seriál nám totiž skončil již v roce 2013. Pokud jste tedy seriál sledovali během vysílání a před filmem si nepustíte alespoň poslední epizodu, budete mít chvilku hodně práce se zorientovat. Nováčci tedy nemají při sledování šanci.

Film se zaměřuje čistě na Jesseho Pinkamana, který právě unikl ze zajetí. Pátrá po něm místní policie a on touží jen po jednom. Napravit svou tehdejší chybu, najít Dana, získat novou identitu a vypadnout z města. To je vlastně celá pointa dvouhodinového filmu, která by se v době vysílání seriálu musela vejít do jedné epizodu.

Máme tady relativně dost času na vzpomínání a díky tomu do filmu nahlédnou i další známe postavy, včetně Waltera Whitea a Mikea. Chybí jakákoliv účast Saula Goodmana, o kterém padne jen letmá zmínka. Spekulace o propojení jejich příběhů v současnosti tedy mohou vzít za své. Díky flashbackům si můžeme připomenout peklo, kterým si Jesse musel procházet. To pomáhá filmu získat pořádnou atmosféru, ze které budete mít husí kůži.

To je bohužel všechno. Nečekejte nic velkolepého. Jesse se nestane superhrdinou, který se vydá na krvavou pomstu. Chová se rozumně a snaží se zachránit především sebe. Jeho chování dává smysl, zvláště když víte, čím si musel projít.

Verdikt

Film beru jako milé připomenutí se věhlasného seriálu. Dopsání toho, co nám v roce 2013 chybělo. Na druhou stranu, kdyby film nevznikl, tak by se vůbec nic nestalo. Linie Jesseho Pinkmana je stále otevřená dokořán, takže se nic nemění. Jesse se jen z bodu A přesunul do bodu B, což považuji jako drobné zklamání. Hořkosladký konec, který vůbec nemusí být koncem a Vince Gilligan se k této postavě může kdykoliv vrátit.

Hodnocení filmu: 70 %

Foto: Netflix


Jít na Breaking Bad | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře