Hank Voight

Hank Voight

Jason Beghe Sezóny 8 2014 - 2020


Šéf chicagské zpravodajské jednotky

Seržant Hank Voight je v současnosti šéf rozvědky na 21. okrsku chicagské policie. Poprvé se objevil v první řadě Chicago Fire, kdy byl detektiv protigangové jednotky. Voightovy drsné metody mu způsobily problémy s poručíkem Matthewem Caseym, hasičem v Hasičárně 51. Casey přijel na místo automobilové nehody, kde viník nehody, Voightův syn Justin, byl opilý. Byl zatknut, protože během nehody byl pasažér druhého auta paralyzován od pasu dolů. Voight se ze všech sil snažil, aby Casey stáhl obvinění proti Justinovi. Zpočátku mu dal úplatek ve formě nového televizního setu pro stanici a vyvrcholilo to až ve fyzický výhrůžky vůči Caseymu a jeho snoubence dr. Hallie Thomasové. Dokonce se snažil, aby byl Casey zraněn nebo zabit, za což ho zatkl detektiv Antonio Dawson. Ve vězení Hank nabídl Gabriele Dawsonové informace o tom, kdo střelil Antonia během jeho práce v utajení. Oddělení vnitřních záležitostí později osvobodilo Voighta a povýšilo ho na seržanta zpravodajské jednotky. Voight začal pracovat s Dawsonem a detektivkou Jules Willhiteovou (Melissa Sagemiller) a vyšetřovali sérii vražd spojenou se zdravotními sestrami. Případ je zavedl k drogovému dealerovi jménem Thomas Cobb, kterého Voight zastřelil, aby ochránil Caseyho.

U chicagské policie je všeobecně známé, že je Voight podezřelý špinavý policista, který se stýká s osobami zapletenými v chicagském podsvětí a často nedodržuje policejní protokol a bere úplatky. Je dokonce odhaleno, že Voight někdy sám nějaký zločin spáchá nebo nějaký zakryje. Nicméně i přes jeho bezohlednost je morálně cílevědomý a má neochvějný přístup k policejní práci. Je to veterán, který chce mít práci hotovou a je extrémně oddán obětem svých případů a udělá vše, abych ochránil a pomohl zranitelným lidem. Je odhaleno, že pracoval s Vnitřními záležitostmi a využíval svoji reputaci špinavého policisty jako součást operace, která měla dostat největší hlavy v chicagském zločineckém podsvětí.

Než byl v roce 2012 zatknut, pracoval patnáct let u protigangové jednotky. Pracoval s detektivem Alvinem Olinskym a detektivem Jimmym Shiem, který poté vedl jednotku v utajení v čínské čtvrti. Je odhaleno, že před několika roky po smrti Olinskyho partnera, Eddieho Penlanda, všichni tři sebrali jeho vraha Browninga z loděnice a na loďce ho zabili.

(Foto: NBC)

Voight má napjatý vztah s jeho synem Justinem Voightem. Justin se často dostával do problému a stýkal se se špatnými lidmi a Hank ho musel dostávat z problémů. Poté co si Justin odpykal krátký čas ve vězení ho Hank donutil se přihlásit do americké armády. Jak už bylo zmíněno, Hank má tendenci pomoci zranitelným mladým lidem. Což je případ Erin Lindsayové, kterou si vzal na starost jako puberťačku, když se zapletla s drogami. Jako na oplátku se pak stala jeho informátorem a později dokonce policistkou.

Hank se kamarádí se seržantkou Trudy Plattovou, která má na 21. okrsku na starost všechny pochůzkáře a má respektovaný vztah s jeho velitelem Ronem Perrym, který měl „šest set důvodů, proč by Voight neměl vést rozvědku, ale jeden pro – protože má výsledky.“ Bohužel vztah s jeho následovníkem, velitelem Fischerem, už nebyl tak přátelský.

(Foto: NBC)

Objevil se v dílech:

Chicago PD:

Chicago Fire:

Chicago Med:

Chicago Justice:

Law & Order: Special Victims Unit: