Antonio Dawson

Antonio Dawson

Jon Seda Sezóny 6 2014 - 2019


Starší detektiv zpravodajské jednotky chicagské policie

Starší detektiv Antonio Dawson byl zástupcem velitele Hanka Voighta ve zpravodajské jednotce chicagské policie. Poprvé se objevil v první řadě Chicago Fire, kdy ještě pracoval na mravnostním oddělení. Je bratrem zdravotnice / hasičky Gabriely Dawsonové a často se tak objevuje na Hasičárně 51. Když se její kolega Matthew Casey potýkal s policistou Hankem Voightem, jelikož byl Casey svědkem nehody, kterou způsobil Voightův opilý syn a Hank následně Matta vydíral, požádala Gabriela Antonia, jestli by nepomohl Mattovi Voighta dostat do vězení. Což se nakonec podařilo. Během Hankova pobytu ve vězení byl Antonio na misi v utajení postřelen a Gabriela se poté dohodla s Hankem, aby jí dal informace o tom, kdo ho postřelil. Vnitřní záležitosti poté dostali Hanka z vězení a povýšili ho na seržanta chicagské rozvědky, ke které byli přeřazeni Antonio a jeho partnerka Jules Willhiteová. V premiérovém díle seriálu byla Julia zabita kolumbijským drogovým bossem Pulpem. Ale poté co ho rozvědka zatkla, unesl Pulpův přívrženec Mateo Antoniova syna Diega a požadoval puštění Pulpa na svobodu. Rozvědka nakonec Matea dostala a Diega zachránila.

Antonio byl ženatý s Laurou Dawsonovou, se kterou má dvě děti, Evu a Diega. Jeho manželka provozuje restauraci. Nicméně během událostí v první řadě, kdy byl Antonio později postřelen během Pulpova útěku z policejní vazby, po něm nechtěla, aby pracoval v terénu. To ale nemohla po Antoniovi chtít a po jeho návratu do práce, se s dětmi sbalila a od něj odešla. Nakonec se rozvedli a děti si navzájem střídají. Antonio později v 5. řadě začal chodit s hasičkou Sylvií Brettovou. Jejich vztah ale nevydržel.

(Foto: NBC)

Během jeho let jako nováček u policie měl za partnera Seana Pattersona. Sean chybně vyplnil jeho papíry o přesčase, což byla malá chyba, nicméně Erica Gradisharová z Vnitřních záležitostí ho nechala vyhodit a odepřela mu penzi. Následný stud ho donutil spáchat o rok později sebevraždu, což Antonio nikdy Gradisharové nezapomněl. Také pracoval s Trudy Plattovou během jeho pochůzkářských let a zachránil ji život, když byla postřelena.

Vyrostl jako katolík. Během dětství prováděl spoustu blbostí (typický výrůstek), takže začal boxovat, aby ze sebe všechen hněv dostal. Mezi druhou a třetí řadou si otevře tělocvičnu, kde mimo službu pracuje jako trenér.

V polovině 4. řady mu nabídnou z kanceláře státního zastupitelství místo hlavního vyšetřovatele, což přijme. Na konci dílu Reform se znovu vrací k rozvědce, protože v nové práci nebyl spokojený. V průběhu šesté řady byl během případu zraněn a od té doby bral prášky na bolest, na které si vypěstoval závislost. Nakonec musel jednotku opustit a začal se léčit v rehabilitačním centru. Voight později odhalil, že u policie rezignoval a odstěhoval se do Portorika, aby byl blíž k rodině.

Objevil se v dílech:

Chicago PD:

Chicago Fire:

Chicago Med:

neobjevil se

Chicago Justice:

Law & Order: Special Victims Unit: