Citadel je druhým nejdražším seriálem v historii

Citadel je druhým nejdražším seriálem v historii

18.3.2023 13:55


Nový seriál Citadel, na jehož tvorbě se podílejí bratři Russoovi, patří k seriálům s vysokým očekáváním, což je částečně i díky tomu, kolik peněz bylo na jeho tvorbu utraceno. A to tak moc, že dražší už je pouze jeden jediný seriál.


Práce na seriálu začaly už v roce 2020 a určitě se počítalo s dřívějším uvedením seriálu než až v dubnu tohoto roku. Nicméně seriál si během tvorby prošel různými komplikacemi, změnami a přetáčkami, které stály studio další a další peníze. Jak už jsme psali v dřívějším článku, za vznikem seriálu stojí Josh Appelbaum, který měl společně s Andrém Nemecem zastávat funkci showrunnera, ale kvůli kreativním změnám byl do této role nakonec obsazen David Weil. Zároveň v průběhu produkce došlo k obměnění téměř poloviny kreativního týmu. Celá první řada tak studio stála více než 200 milionů dolarů, a zjevně se částka vyšplhala až téměř k 250 milionům, čímž je projekt v žebříčku nejdražších seriálů na stříbrném místě. Dražší už je jen rovněž amazonský seriál The Lord of the Rings: The Rings of Power, na něhož bylo utraceno více než 450 milionů dolarů.

(Na přetáčkách se utratilo dalších 75 milionů dolarů. Foto: Telegraph)

Původně se na tvorbu Citadel odhadovala částka okolo 160 milionů, ale kvůli přetáčkám, díky nimž se také zmenšil počet epizod ze sedmi na šest, se cena navýšila přibližně o dalších 75 milionů. Amazon tak za uplynulý rok přišel tvorbou dvou nejdražších seriálů v historii o spoustu peněz, ale věříme, a rovněž tak i samotné studio, že se jim to u Citadel vyplatí stejně jako u Rings of Power. Obzvláště ředitelka Amazon Studios Jennifer Salke do konceptu tohoto špionážního seriálu s ohromným globálním měřítkem vkládá velikou důvěru.

Zdroj: Slashfilm

Myslíte, že se studiu vrátí peníze utracené za tvorbu Citadel?


Jít na Citadel | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!