V příštím roce uvidíme první spin-off, a to italský

V příštím roce uvidíme první spin-off, a to italský

27.5.2023 13:58


Už dlouho je známo, že má Amazon se seriálem Citadel velké plány, neboť kolem něj hodlá vybudovat špionážní univerzum, které budou tvořit seriály z různých zemí. A jako první uvidíme v příštím roce italský spin-off s názvem Citadel: Diana.


Před premiérou posledního dílu jsme se dozvěděli, že můžeme počítat i s druhou sérií Citadely, a ihned po vypuštění finále přichází další novinka, která nám prozrazuje, že nás rovněž čeká další kapitola v citadelském špionážním univerzu zvaném Spyverse. Pokud naši stránku pravidelně sledujete, mohli jste se u nás dočíst, že Amazon plánuje okolo Citadely vybudovat globální franšízu, která bude tvořena seriály ze zahraničních produkcí. Konkrétně se připravují indický, italský a mexický seriál. A závěr posledního dílu první řady nám představil upoutávku k prvnímu spin-offu, kterým bude právě ten italský a jeho název bude Citadel: Diana.

(Matilda de Angelis jako agentka Diana. Foto: Amazon)

V něm ztvární hlavní roli citadelské agentky Diany italská herečka Matilda de Angelis, kterou jste mohli vidět například v seriálech Leonardo a The Undoing nebo loni ve filmu Jak okrást Mussoliniho. O čem přesně bude tento seriál pojednávat zatím prozrazeno nebylo, ale dle vyjádření z Amazonu v něm pocítíme důsledky odhalení z finále Citadely.

První seriál globální franšízy Spyverse zakončuje svou první sérii, v níž je odhaleno, kdo je onou osobou, která napomohla rivalskému syndikátu Mantikora svrhnout agenturu. Zrady budou odhaleny a otázky budou zodpovězeny, zatímco důsledky finále vytvoří řetězovou reakci, kterou bude možno pocítit v celém Spyversu.

Kromě Matildy byli do Diany dále obsazeni herci Lorenzo Cervasio, Maurizio Lombardi, Julia Piaton, Thekla Reuten, Daniele Paoloni, Bernhard Schütz a Filippo Nigro a pravděpodobně by všichni měli zastávat hlavní role. Seriál můžeme očekávat na amazonské službě Prime Video v roce 2024. Těžko říci, jestli v témže roce uvidíme i druhou řadu Citadely, nebo zda si na ni budeme muset počkat až do roku 2025. Doufejme ale, že to bude ta první varianta. Níže se můžete podívat na první upoutávku k Citadel: Diana.

Thumbnail Play icon

Zdroj: Deadline

Jste zvědavi na další seriál ze se špionážního univerza?


Jít na Citadel | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!