Brzy to budou tři týdny, co streamovací služba Netflix vypustila celou druhou řadu seriálu Luke Cage. Pojďme se v krátkosti podívat na to, čím byla tato série úspěšná a vyloženě dobrá.
Pokud jste fanoušky komiksového světa Defenders zasazeného do MCU, upřednostňujete především Daredevila a kroutíte hlavou nad první sérií Lukea Cage, tak zbystřete, protože seriál Daredevil našel opět někoho sobě rovného, tedy alespoň částečně.
U Defenders si málo fanoušků přijde u všech šesti seriálů na své. Nejvíce si fanoušci oblíbili Daredevila, který odstartoval celé dění Defenderů. K němu se později přidali tři další hrdinové a jeden antihrdina, ale žádný z nich si nedokázal získat takovou oblíbenosti jako Daredevil.
Druhá série Lukea Cage ukazuje, že si v ní přijdou na své téměř všichni fanoušci, tedy obzvláště fanoušci Daredevila. Nových třináct dílů bylo prakticky obráceno vzhůru nohama oproti první série, která měla poloviční padouchy, slabou zápletku, spoustu okrajových scén a poměrně nesympatické postavy.
(Luke Cage se hodně změnil ve druhé řadě)
Tohle všechno se u druhé série mění. Ta má sice opět dva hlavní padouchy, podobně jako v první řadě, kterými byli Cottonmouth a Diamondback, ale tentokrát tu oba padouši, kterými jsou Bushmaster a Black Mariah, vydrží po celou sérii. Kromě toho se až do konce neví, který z nich je horší a kdo z nich je skutečný padouch.
Právě otázka dobra a zla se ve druhé řadě řeší nejvíce. Luke se vypořádá s faktem, že je hrdina, který se odhalil světu. Jedná se o pravý opak třeba takového Daredevila, který je sice známý bdělý strážce, ale téměř nikdo nezná jeho identitu. Luke se vypořádá s tímto faktem, což se nakonec dostane do bodu, kdy váhá nad tím, co obnáší být hrdinou a co obnáší být padouchem. Luke totiž právě stojí někde mezi tím.
Třináct dílů první série bylo také problémových v tom, že obsahovalo spoustu tzv. „small talk“ scén, tedy scén, ve kterých se neřeší prakticky nic, co se vztahuje k hlavnímu příběhu. Ani těchto scén se nevyhneme ve druhé sérii, je jich tu však o poznání méně, a to pouze v prvních několika dílech.
(Bushmaster představuje hlavní lákadlo druhé řady)
Mezi další přednosti druhé řady patří samotní Jamajčané, kteří jsou sice kánonem označováni za padouchy, ale ve skutečnosti jim tak nějak fandíte. Samotná jamajská atmosféra skutečně prospěla černošskému Harlemu. Seriál dostal skvělý nádech, který byl navíc obohacen výstředním jamajský dialektem a skvělou hudbou. Navíc Bushmaster přivedl do seriálu bojový styl capoeira, který si užívali snad všichni.
Pokud před druhou sérií tvůrci a herci slibovali, že Dannyho návštěva v seriálu bude splněným snem fanoušků, tak nelhali. Právě desátý díl The Main Ingredient, ve kterém Danny zavítal do Popova holičství, aby pomohl Lukeovi, byl možná tím nejlepším dílem ze všech epizod Defenderů (bez nadsázky). V budoucnu očekáváme a chceme další podobné crossovery!
(Danny a Luke, jejich spolupráce byla naprosto úžasná)
Druhá série prostě přinesla něco naprosto jiného, než to, co jsme viděli v prvních třinácti dílech. Luke Cage dostal nový nádech, kvalitní a zajímavý příběh, hodně záporáků a skvělou atmosféru. Musíme zmínit i skvělý casting Lukeova otce, Reg E. Cathey ukázal, jak byl skvělým hercem. Pokud jste již všech třináct dílů viděli, můžete nám jak v následující anketě, tak i do diskuze pod článkem dát vědět, jak se vám druhá série líbila.
Foto: Netflix
Viděl jsem zatím 2 díly a je to hrozně pomalý, až moc výplňových dialogů a ty už mě opravdu nebaví. Nejspíš to dokoukám, především tedy kvůli záporákovi, když o něm lidi tvrdí, že za to stojí. Jinak ty fillery jsou hrozným neduhem u všech netflixových marvel seriálů. Bylo jich spousta i u Daredevila, i u Jessicy, i u Punishera (na kterého jsem se těšil nejvíc), jen si to přiznejte… hrozně se ty díly táhly. Nechápu ten důvod Netflixu roztahávat vše na 13 epizod. Přetrpět se ty výplňové řeči sice na první zhlédnutí dají, ale kazí a dost snižují celkový dojem ze seriálu, který by mohl být jinak i dokonalý, a kvůli nim jsem si na 100% jistý, že si znovu žádný nepustím.
#9 RHorse: Kdybychom se pletli, tak bychom se v komentářích dočkali snad nějakého většího nesouhlasu ze strany fandů, ne? :)
díky, tak uvidím, třeba tomu ještě dám šanci :-) #10 SaSy:
Dokoukáno. Paralela s Kmotrem byla perfektní. Dokonce i stejně natočená minimálně jedna scéna, kdy Luke sedí na stole, Sugar mu něco říká a před Misty se zavřou dveře. Wow. Těším se na další sérii.
#9 RHorse: Prvé diely nie sú veľmi zaujímavé a skôr sa podobajú prvej sérii :) ale v druhej polovici série sa to pekne rozbehne a je to vážne super :D osobne sa mi táto séria páčila a som zvedavá ako to bude s Lucom ďalej pokračovať
#12 RHorseDotaz, první série mě fakt odradila, opravdu ta druhá série dosahuje kvalit Daredavila, nebo Jessicy Jones (1. řady)? Protože nechci zbytečně plýtvat časem, Iron Fist mě zklamal, stejně tak Defenders. Druhá řada Jessicy byla taky o dost slabší než ta první. Je tu někdo, kdo to vnímal podobně a tahle řada Luka se mu líbila? Díky
#10 SaSy #13 Xavik#7 Lynth: Nebyl, byl jednou z hlavních. ;)
#5 Xavik: Napravili to, že mu dali více prostoru, v první serii byl vedlejší postavou. :)
#8 XavikMě se líbilo jak se pořád přesýpaj ty morální váhy, kdy jednu chvíli „fandíte“ jednomu padouchovi a v druhý zase tomu druhýmu. Shades rozhodně geniální postava, Mariah taky a Mike Colter opět ukázal, že je pravej Luke Cage.
#4 Lynth: Tak u toho nebylo ani co napravovat, ne? :) V článku se hlavně zaměřuji na věci, který se vylepšily/napravily. Shades je boží už od začátku. :)
#7 LynthAni slovo o Shadesovi? Byla to nejlepší postava celý série a pro mě velký tahoun.
#5 XavikByla to skvělá série ;-) Bushmaster dokonalej (především tedy vývoj té postavy z arcipadoucha na někoho, koho vlastně chápete), taky se mi líbil Shades, u kterého jsem si už od začátku říkal, kdy nějak pomůže ,,těm dobrým" a nakonec to i vyšlo. Epizoda s Dannym byla naprosto geniální a hodně mě mrzelo, že se ještě neobjevil v nějaké závěrečné bitce. Velmi mě však aspoň navnadil na svoji druhou řadu (nevíte, jestli se tam náhodou taky objeví někdo z Defenderů?). A co se týče konce, tak z toho jsem měl velmi rozporuplné pocity. Ten konec byl v rámci děje celé série logický, ale že se takhle z Luka stane někdo na pomezí dobra a zla… nečekal jsem, že by k tomu mohli tvůrci přistoupit. Bude teď zajímavé sledovat, jak se zase dostane zpět. Samozřejmě se tvůrci nevyhnuli pár epizodám, které byly spíše o ničem, ale v celkovém konceptu spokojenost – 80%
Jo, tahle řada docela bavila. Ale to i ta první, jen byla taková těžší na sledování, měla zbytečně komplikovaný děj. Taky ty hudební mezihry v klubu mají svoje kouzlo. Jen mi ten záporák (Bushmaster) připadal docela hnusnej, teda jako prvoplánovitě hnusnej, jako aby mu nikdo nefandil ;)
Druhá řada Luka je pro mě opravdu milým překvapením. Baví mě daleko víc jako první. Řekl bych až dokonalost mi kazí několik drobností. ! Postava jako Clair zmizí pro mě z celkem nejasného důvodu – každý pár se hádá, ale koukal jsem na to s kocovinou, možná jsem něco jen nepochopil :D Zmizení otce Luka taky není nijak vysvětleno (samozřejmě „věnováno památce..“ jsem pochopil). Danny se tu ukáže jen proto, aby tvůrci mohli říct „byl tam i Iron fist“ naprosto zbytečné, ale jelikož mám Dannyho rád, i tahle zbytečnost se mi líbila. Ikonický asi 10-ti sekundový záběr, kde se čeká na slzu Tildy mi připadne jak z herecké školy. Efekty hořícího domu a hořícího těla jsou naprosto příšerné a tvůrci je ještě dají do flashbacků. To mi přijde jako by se za každou cenu snažili ukázat „sorry neměli jsme na to cash – dívej se ještě jednou i dvakrát, fakt neměli!“ Nic méně záporáci si tuto serii nehorázně kradou pro sebe Bushmaster je naprosto dokonalý. U konce pocit uspokojení a za dosti učinění, který v jedničce hrozně chyběl tu také je. Na druhou stranu úplný závěr filmu ve mě nechává „wtf? co? vážně? bojím se!“