Disney Movies

Disney Movies


Studio Disney v dnešní době patří mezi nejvýznamnější a nejvýdělečnější filmová studia. Všichni zajisté znáte filmové série jako Piráti z Karibiku, Avengers či nové Star Wars. Ty všechny patří právě této společnosti. Ale tím seznam filmů studia nekončí, ba naopak.

Disney bylo už po několik desítek let známo jako studio, které se věnovalo pohádkám a animovaným filmům. Všechny klasické pohádky jako Popelka, Sněhurka a sedm trpaslíků, Pocahontas, Lví král či Zvoník u Matky Boží pocházejí od tohoto studia. A jelikož patří takové pohádky mezi velmi známá díla, rozhodlo se studio, že je zpracuje i jako hrané adaptace.

(Jedna z klasik – Zvoník u Matky Boží.)

Začalo s tím v devadesátých letech minulého století, kdy byl natočen snímek 101 dalmatinů v čele s herečkou Glenn Close. Film se stal hitem a v roce 2000 bylo vydáno i jeho pokračování, které však na úspěch svého předchůdce nedosáhlo. Vše se ale změnilo v roce 2010, kdy studio přišlo se snímkem Alenka v říši divů, který dodnes patří mezi jeden z nejúspěšnějších filmových zpracování oněch klasických pohádek od Disneyho. Tento film přinesl novou naději a studio se pustilo do příprav dalších filmů.

(Alenka v říši divů nakopla filmovou sérii.)

Prvním se stal snímek Zloba s Angelinou Jolie v hlavní roli, který zpracoval dosud neznámý příběh zlé královny z klasické pohádky o Růžence. A poté už to šlo jedno za druhým – Popelka, Kniha džunglí, pokračování Alenky, Kráska a zvíře, Aladin či Lví král (film, který je prozatím tím nejvýdělečnějším filmem série). Všechny tyto i další snímky patřící do této filmové série se těší úspěchu a oblíbenosti mezi diváky. Není proto divu, že studio s tím nechce přestat a má do následujících let spoustu plánů na další filmová zpracování svých klasických pohádek.

(Film Kráska a zvíře byl nejvýdělečnějším snímkem série, dokud ho nepřekonal Lví král.)

Avšak ani animované filmy od studia Disney, pod které spadají i animáky studia Pixar, nejsou za těmito hranými adaptacemi pozadu. Především v posledních letech se studio snaží vytvářet takové animáky, které představují různé kultury ve světě a ukazují tak různorodost světa. Za takové filmy lze zmínit například filmy Moana, Coco či Raya a drak. Dále si dává záležet i na poměrně dospělejších animácích jako jsou filmy V hlavě či Duše. A když se podíváme na ty nejvýdělečnější animované filmy od Disneyho, v čele se nachází oba díly Ledového království a za nimi Úžasňákovi 2, Příběh hraček 4, Příběh hraček 3, Hledá se Dory a Zootropolis, kterým se všem podařilo překonat hranici jednoho milionu dolarů.

(Ledové království 2 je nejvýdělečnějším animákem studia Disney.)

Foto: DisneyŽádné hlasy s komentářem. Buď první!