Doctor Who představil znělku patnáctého Doktora

Doctor Who představil znělku patnáctého Doktora

13.10.2023 15:52


Ncuti Gatwa se v seriálu objeví ještě letos a to během nadcházejících svátečních speciálů. Poté se herec představí jako patnáctý Doktor v nové sezóně v příštím roce. Televizní pořad odhalil hudební motiv, který bude hrát během každé epizody, v níž se Gatwa objeví jako Doktor.


Hudební znělku původně složil Ron Grainer a produkovala ji Delia Derbyshire, přičemž píseň se používala po celá desetiletí vysílání seriálu. V posledních letech ji mírně upravili Murray Gold a Segun Akinola, takže každá následující verze Doktora měla svou vlastní verzi znělky, která doprovázela jeho dobrodružství. Výjimkou nebude ani Ncuti Gatwa.

Ncuti Gatwa se stane dalším člověkem, který se v roli Doktora objeví během celé sezóny, protože Jodie Whittaker z role odešla během jedné ze speciálních epizod, které byly uvedeny v loňském roce. Herec ze seriálu Sex Education bude hrát postavu, která po staletí cestuje časem, zachraňuje co nejvíce lidí a shodou okolností se přátelí s lidmi ze současné Anglie. Jako patnáctý Doktor se Gatwa stane součástí odkazu, který začal v roce 1963, kdy William Hartnell ztvárnil první iteraci Pána času.

(Doctor Who představil novou znělku patnáctého Doktora)

Než však Gatwa stihne svůj dlouho očekávaný debut v roli Doktora, tak se David Tennant vrátí jako čtrnáctý Doktor. Důvod, proč se tělo hlavního hrdiny rozhodlo po tak dlouhé době změnit zpět do Tennantovy podoby, bude odhalen během nadcházejících speciálů.

Níže si můžete poslechnout nejnovější verzi znělky Doctora Who.

Foto: BBC One

Jak se vám nová znělka líbí?


Jít na Doctor Who | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!