V minulém díle se poprvé představil Willoughby Kipling, čaroděj, který má zkušenosti s nejrůznější magií. Podívejme se v postřezích na nejvýznamnější reálie z jeho okolí.
Willoughby Kipling
Na scénu přichází Kipling, člen proslulého a zaniklého řádu Templářů, který se v komiksu uvedl poprvé roku 1990. Grant Morrison jej vytvořil podle postavy Withnaila z filmu Withnail & I, jíž ztvárnil herec Richard E. Grant, a postavil po bok Doom Patrol namísto Johna Constantinea, jehož DC v devadesátých letech odmítlo tehdy ještě nezávislému nakladatelství Vertigo Comics zapůjčit. Po spojení Vertiga a DC se Kipling zařadil mezi nejmocnější mágy celého DC Universe.
Kipling vnesl do seriálu magii. Foto: DC Universe
Kult Nedokončeného písma a Ničitel
Kipling se snaží svět ochránit před příchodem božského stvoření známého jako Ničitel, jenž přijímá podobu obrovského oka. Ničitel se v komiksu ukázal stejně jako Kipling roku 1990 a dokázal zlikvidovat spoustu měst, dokud jej nezastavil jeden z členů Doom Patrol.
Přivolat Ničitele se snaží podivný Kult Nedokončeného písma, jehož členové věří, že písmo je daný člověk, jehož stačí přečíst. Skupina je přímým odrazem komiksové předlohy, kde se taktéž stalo, že se její hlavní představitelé dokázali povznést. Jejich mise nakonec v komiksu i seriálu uspěla a přivedla Ničitele na Zemi. V komiksu později její členy rozprášil Robotman, bude tak tomu i v seriálu?
Komiksový kult je stejný jako seriálový. Foto: DC Comics
Cyborgova technologie
Victor Stone v minulé epizodě představil svou nejklasičtější zbraň, sonický disruptor. Touto zbraní se Cyborg ohání už od svého komiksového začátku a využíval ji i ve filmové Justice League. Stejně jako v komiksu mu tuto zbraň i v seriálu implantoval Silas Stone, doufejme tedy, že v dalších epizodách uvidíme i Gridem podporovanou další technologii.