Mark Sheppard si zahraje čaroděje Kiplinga

Mark Sheppard si zahraje čaroděje Kiplinga

3.3.2019 21:07


Seriálový matador a dlouholetý spolupracovník Jeremyho Carvera, Mark Sheppard, míří do Doom Patrol, kde ztvární alkoholem opojeného okultního experta Willoughbyho Kiplinga.


Mark Sheppard se asi nejvíce proslavil v seriálu Supernatural, kde pod vedením současného showrunnera Doom Patrol Jeremyho Carvera působil osm let v roli Crowleyho. Kromě toho se objevil i v seriálech 24, Soldier of Fortune, Inc. či Battlestar Galactica a stopu zanechal i ve filmovém světě, nejvíce díky snímku Broken, kde sekundoval Jeremymu Sistovi a Heather Graham.

Tento seriálový veterán nyní míří do světa DC Universe a v Doom Patrol si zahraje postavu čaroděje Willoughbyho Kiplinga. Tento antihrdina se v komiksu poprvé objevil už v roce 1990, kdy jej v jednatřicátém čísle své série Doom Patrol v rámci DC Vertigo představil Grant Morrison, jenž tak učinil poté, co po tvůrčích neshodách nemohl do svého komiksu obsadit čaroděje Johna Constantina. Kipling je inspirován Richardem E. Grantem, respektive jeho postavou ze snímku Withnail and I a jedná se o velmi mocného čaroděje s vazbou na slavný Templářský řád. Kipling ovšem často propadá alkoholu a depresím. Kromě Doom Patrol se před rebootem New 52 několikrát mihnul i v sérii JLA. Zatím není jisté, kdy se Shepparda v roli Kiplinga dočkáme, objevit by se však měl už během první série.


V kolika epizodách Willoughbyho Kiplinga uvidíme? Foto: DC Comics

Těšíte se na Kiplingovo působení v seriálu Doom Patrol?


Jít na Doom Patrol | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!