Drago Rudvist

Drago Rudvist

Djimon Hounsou Sezóny 2 2014 - 2018


Po moci dychtící válečník, který se snaží shromáždit obrovskou armádu lidí a draků.

Drago Rudvist je krutý, nelítostný a zvrácený muž, jehož cílem je dobýt svět s obrovskou armádou draků a lidí. Všichni dobyvatelé se jej bojí, protože Drago zničí kohokoli, kdo se mu postaví do cesty. Tento válečník je velmi silná osobnost, samozvaný dračí bůh a šílený vojenský génius. Drago má kolem sebe jakousi mystickou auru, která i v těch nejodvážnějších Vikinzích vyvolá strach. Díky své obavu vzbuzující velikosti a chování netoleruje nikoho, kdo s ním nesouhlasí.

Před lety proběhlo velké shromáždění náčelníků, aby se probrala situace ohledně draků, kteří Vikingy sužovali. Na sněm přišel cizinec pokrytý jizvami a zahalený v plášti z dračí kůže a neměl s sebou žádnou zbraň. Tou osobou byl právě Drago. Svůj život zasvětil pomáhání lidem a jejich osvobozování od tyranie způsobenou draky.

Na sněmu Drago tvrdil, že dokáže ovládat draky a že dokáže ostatní ochránit, pokud se rozhodnou před ním pokleknout a následovat jej. Chtěl ostatním přinést slíbený mír, aby už nemusely probíhat války mezi lidmi a draky. Vikingové na sněmu se mu vysmáli a odmítli jej. Drago je naštvaně varoval, že učinili obrovskou chybu a nechal budovu, v níž sněm probíhal, shořet na popel. Jediný, kdo se ze sněmu dostal živý, byl Kliďas Velikán. Ostatní náčelníci ohni podlehli.

Během boje se Škyťákem Drago prozradil, že když byl malý, tak jeho vesnici napadli draci a jeho rodina zemřela. Přišel o levou ruku a neustále žil ve strachu z dalšího útoku těchto stvoření. Navzdory tragédii se zavázal, že se svému strachu postaví a podrobí si ta monstra, která mu ublížila. Tak se z něj stal ukrutný vojevůdce, který lačnil po tom, aby ovládal draky.

Jeho moc spočívá v tom, že ze strachu z draků přinutí ostatní, aby se přidali k jeho armádě. Netoleruje, když ho někdo ze spojenců podrazí a nemá problém nelítostně zabíjet za pomoci svých draků. Draky ovládá díky své autoritě, týrání a dominanci.

Nedlouho po prvních dobyvatelských akcích našel líhnoucího se Mrazidraka, kterého zneužívá a kterého vytrénoval, aby byl stejně krutý jako on. Pomocí něj ovládá Drago ostatní draky. S touto novou mocí chtěl Drago zotročit všechny draky na světě a dobýt tak i svět. Drago je egoistický a věří, že je schopný ovládat draky. Stará se jen sám o sebe.

Drago také několikrát narazil na Valku poté, co ji unesl Mrakošlap. Valka začala zachraňovat draky z jeho tyranie. Setkal se také s Eretem, z něhož udělal jednoho z dračích lovců. Drago také nařídil útok na Blp, když se dozvěděl, že je domovem několika Dračích jezdců.

Jeho přednosti jsou zároveň jeho slabostmi. Nemilosrdná krutost ho učinila nerozumným. Přesto že mu chybí jedna ruka, tak je velmi schopným bojovníkem. Sám však nebojuje, pokud to není nutné, spoléhá se totiž především na své otročí draky. Dokáže bojovat jak s lidmi, tak i s draky. Jako zbraň používá sloní hák. Dokáže také využít soupeřovi přednosti proti němu samotnému.

Drago se objevil v…

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!