Černý Mrazidrak

Černý Mrazidrak

Sezóny 1 2014 - 2014


Agresivní bojovný drak, kterého vycvičil Drago, aby přinášel zkázu.

Mrazidraci jsou pravými krály mezi draky. Jsou největšími a nejsilnějšími známými draky. Stavějí si svá vlastní hnízda, ve kterých chrání ostatní menší draky. Dokážou také zotročit tyto menší draky i proti jejich vůli, aby dělali, co jim Mrazidrak přikáže. Jako alfy se Mrazidraci nerodí, musí si tuto pozici vysloužit. Protože jsou tak velcí a silní, tak je málokdy vyzve na souboj někdo jiný než jiný Mrazidrak. Svůj mrazivý dech využívají k tvorbě hnízd.

Černého Mrazidraka našel Drago ještě, když byl ve vajíčku. Draka poté mučil a zotročil ho, aby ho utvořil k obrazu svému a učinil z něj válečnou zbraň, která všechno ničí a zotročuje. Mrazidrak ovládá mysl ostatních draků, a když si je podrobí tak jim nakazuje, co si přeje jeho pán. Přesto všechno, co mu Drago provedl je mu Mrazidrak nesmírně věrný.

Obrovský drak se utkal s Valčiným Mrazidrakem, kterého v boji porazil a převzal kontrolu nad všemi jeho draky, včetně Bezzubky, který se nemohl bránit tomu, co mu drak nakázal učinit. Později se však Bezzubka dokázal vymanit z jeho vlivu a vyzval jej na souboj, který vyhrál.

Mrazidrak tedy přestal kontrolovat ostatní draky a ti se spojili s Bezzubkou, aby jej vyhnali. Bezzukův výstřel také způsobí, že se Mrazidrakovi utrhnul levý kel, takže ho ke všemu ještě zostudil. Protože Mrazidrak věděl, že je poražen, tak se s Dragem stáhl zpět do oceánu a už je nikdo neviděl.

V porovnání s Valčiným Mrazidrakem je tento drak zbarvením tmavý. Vypadá hrozivě a násilnicky. Je také neklidný a vždy rozzuřený. Jeho chování je nepřátelské a pustošivé, ani nemrkne nad tím, když rozdrtí pár Dragových lodí a válečných strojů. Tento Mrazidrak má také protáhlejší kly než ten Valčin. Na klech má nasazená pouta, k nimž můžou být připoutány řetězy, aby táhl Dragovy loďe.

Jeho mysl je naplněná nekončící bolestí, zármutkem, zoufalstvím a povětšinou nesmírným hněvem ke všemu včetně jeho příšerného osudu. Tuto zlost míří na jiné šťastnější jedince svého druhu, kteří by mu mohli způsobit závist, averzi a zármutek.

Přesto, že byl zotročen proti své vůli, se zdá, že se dožaduje nejdříve Dragova povolení ze strachu z potrestání. Předtím, než se vydal na Blp a zavolal k sobě ostatní draky, tak se podíval na Draga, jestli mu to schvaluje. To, že se na svého pána dívá předtím, než něco udělá, je nejspíš způsobeno zarytým strachem a traumatickými vzpomínkami na drakův život.

Na rozdíl od Valčina Mrazidraka, která je na něj hodná, používal Drago na svého draka zbraně, aby jej učinil silnějším a udělal z něj zbraň. Svým dechem dokáže stejně jako bílý Mrazidrak způsobit obrovskou škodu špičatými ledovci, které se z něj tvoří.

Velikostí je o něco větší než bílý Mrazidrak, a tak je také o něco silnější. Je také velmi inteligentní, protože rozumí tomu, co po něm Drago chce. Díky své velikosti vydrží hodně a jen tak někdo mu neublíží. Má obrovskou výdrž, jelikož dokázal na velkou vzdálenost táhnout lodě svého pána přes moře.

Druh: Mrazidrak

Třída: Vodní draci

Černý Mrazidrak se objevil v…

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!