S01E02: Bait

S01E02: Bait

CZ 7.11.2015 276 000 28 minut


Zvláštní agentka Amanda Fisher hledá Ashe, zatímco Pablo v zuřivé bitvě poprvé pocítí krev a nové odhalení navždy změní život Kelly.

Obsah epizody

Po útoku smrťáků na Ashův přívěs se chce Kelly co nejdřív dostat ke svému otci, protože se bojí, že je v nebezpečí. Ash se ale nenechá zviklat a místo toho se chystá odjet do knihkupectví Knihy ze záhrobí, aby zjistil, jak odčinit to, co spáchal čtením z Necronomiconu. Kelly se tak rozhodne odjet za otcem sama a vezme si proto Pablovu motorku.

Pablo pak Ashovi řekne, že Kelly odjela i s Necronomi­conem, ale že oba můžou jet za ní, protože ví, kde její otec bydlí. Pablo a Ash se tedy v Klasiku i se zapojeným přívěsem vydávají do domu Kellyiných rodičů. Po cestě však zjistí, že v autě je ukrytý démonem posednutý pan Roper, jejich šéf z Value Stopu, kterého se Ashovi a Pablovi podaří zneškodnit jen s odřenýma ušima.

Detektivka Amanda Fisher navštíví autopark, v němž doteď stál Ashův přívěs, a kde byly hlášeny vraždy, které by mohly mít spojitost s jejím vlastním děsivým zážitkem. Amanda od sousedů získá Ashův popis a s pomocí jakési zvláštně temné přízně osudu na zemi najde vizitku Knih ze záhrobí.

Ash a Pablo doráží k domu Kellyiných rodičů a v očekávání, že uvnitř najdou její démonem posedlou matku, vpadnou do dveří v plné polní. Uvnitř však najdou Kelly šťastně sjednocenou s oběma jejími rodiči. Ashovi pak vysvětluje, že její matka Suzy měla autonehodu, po které ztratila paměť, jež se jí vrátila až před pár dny. Ash tomu nevěří a dožaduje se své knihy, nikdo však neví, o čem mluví. Otec Kelly je z obou mužů celých od krve notně vyděšen, avšak Suzy je pozve na večeři.

V přívěsu se Pablo svěří Ashovi, že měl Necronomicon celou dobu u sebe a že Ashovi zalhal, aby s ním jel pomoct Kelly. Ash se pak Pabla snaží přesvědčit, že matka Kelly je smrťák, který čeká na správnou šanci k útoku. Pablo ale věří, že je to skutečně její matka, a chce na ni udělat dojem. Oba se poté vrátí do domu a usednou k večeři, kde Ash svou rostoucí podezřívavostí kazí jinak poklidnou atmosféru. Nakonec se neudrží a srazí matku Kelly pravým hákem. Ta se poté skutečně promění ve smrťáka.

Démonem posedlá Suzy zabije svého manžela a potom se ukryje v pokoji Kelly, kde předstírá, že už ji zlá síla opustila. Dorazí však Ash a démonem stále posedlou Suzy zneškodní. S Kelly a Pablem poté oba rodiče pohřbí před domem a jelikož teď Kelly touží po pomstě vůči Zlu, rozhodne se přidat k Ashovi a Pablovi na jejich cestě do Knih ze záhrobí. Tam už ale nyní dorazila Amanda, kterou zde dovedla náhodně zbloudilá Ashova vizitka.

Základní informace

Režie: Michael J. Bassett
Scénář: Dominic Dierkes
Hudba: Joseph LoDuca
Hrají: Bruce Campbell (Ash Williams), Ray Santiago (Pablo Bolivar), Dana DeLorenzo (Kelly Maxwell), Jill Marie Jones (Amanda Fisher), Damien Garvey (pan Roper), Mimi Rogers (Suzy Maxwell), Phil Peleton (otec Kelly), Jacque Drew a Joseph Wycoff (sousedé), Andrew Grainger (poručík Boyle)
Speciál: první klip, druhý klip, ze zákulisí, hudba
Naše hodnocení: 90 % 

FOTO: Starz

Trailer a galerie


Thumbnail Play icon


 • KevSpa
  KevSpa 22.1.2016 | 18:38:06

  Ash si to fakt užívá.

 • diastan
  diastan 12.11.2015 | 10:21:06

  Perfekto ! :D

 • Tatko-Šmolko
  Tatko-Šmolko 8.11.2015 | 20:42:01

  Táto časť ma bavila ovela viac než predošlá !!

 • vychos
  vychos 8.11.2015 | 12:26:59

  Ty titulky jsou fakt perfektní.

 • Gabriella91
  Gabriella91 7.11.2015 | 21:43:23

  moc kratke :/

 • Big_Boss
  Big_Boss 7.11.2015 | 17:44:30

  Fajn díl, ale utekl strašně rychle. Možná se mi hodinový formát (42 minut čistého času) zamlouvá víc, ale i tak to byla jízda. Raimiho otisk je na tom znát.

 • Hurley
  Hurley 7.11.2015 | 15:57:26

  Tohohle dílu sem se vážně bál. Vážně sem se bál, jak to bude vypadat bez Raimiho. Ale tenhle seriál prostě funguje naprosto výborně nejen jako připomínka klasiky, ale i jako něco úplně novýho. Začíná to být lepší, než by mě kdy vůbec napadlo.


Ash vs Evil Dead

Seriálové pokračování kultovní komediálně-hororové trilogie Evil Dead, ve kterém se Bruce Campbell vrací jako stárnoucí Ash Williams, démonobijec, tlučhuba a packal připravený to natřít všem démonům a jiným příšerám, co se mu postaví do cesty. Za seriálem stojí režisér původní trilogie Sam Raimi.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 30 minut
žánr
Fantasy, Hororový, Komedie
hrají
Lucy Lawless (Ruby Knowby), Bruce Campbell (Ashley J. Williams), Ray Santiago (Pablo Simon Bolivar), Michelle Hurd (Linda B. Emery), Becca Tobin (Baal)