S01E04: Brujo

S01E04: Brujo

CZ 21.11.2015 448 000 28 minut


Ruby pomáhá agentce Fisher a odhaluje spojení její rodiny se Smrtelným zlem. Ash a jeho tým hledají vodítka démona Eliga, za to ale Kelly zaplatí vysokou cenu.

Obsah epizody

Amanda Fisher je připoutaná v knihkupectví Knihy ze záhrobí, kde čelí útoku zmrtvýchvstalého Lionela Hawkinse. Na poslední chvíli se ale v obchodě objeví Ruby, která smrťáka zneškodní a Amandu osvobodí. Poté jí prozradí, že za všechny hrůzy, kterými si Amanda prošla, skutečně může Ash, o kterém dále tvrdí, že před třiceti lety v lesní chatě povraždil její rodinu. Ruby poté navrhne, že by v hledání Ashe mohly obě dvě spolupracovat, a Amanda souhlasí.

Ash, Kelly a Pablo jsou na cestě k Pablovu strýci. Kelly je přitom celou dobu zle a zdánlivě ji sužuje menší otřes mozku z jejich bitvy uvnitř knihkupectví. Aby toho ale nebylo málo, skupinu začne na silnici pronásledovat Zlo, před kterým je na poslední chvíli zachrání až příjezd na pozemek Pablova strýce, kde zlé síly nemají žádnou moc. Pablo se tak po mnoha letech opět setkává se svým strýcem brujem, který mu stále vyčítá, že utekl před svým osudem v jeho učení. Zároveň však uznává, že v Ashovi skutečně dříme světlo Jefeho, byť je velmi slabé. A zatímco se tak Pablo v Ashově přívěsu stará o Kelly, brujo se rozhodne nahlédnout do Ashovy mysli a nalézt odpovědi, které hledá.

Amanda navrhne Ruby, že by k hledání Ashe mohly využít její kontakty v policii, Ruby má však lepší alternativu, čímž odhalí Ashovu rozkládající se pravou ruku, kterou získala z lesní chaty. Tato ruka byla podle Ruby posledních třicet let nečinná, nyní je však přitahována k Ashovi, díky čemuž ho nyní mohou najít. Brujo mezitím u Ashe vyvolá halucinogenní stav a vyšle ho na duchovní pouť uvnitř jeho vlastní mysli. Ash se zde naučí věřit svým instinktům a v jedné z vizí se dozví, že aby mohl Zlo porazit, musí zakopat Knihu mrtvých „hluboko pod místem, kde jeho cesta započala“.

Se svými znalostmi elektroniky se Pablo pokouší Ashovi sestrojit novou robotickou ruku, zatímco stav Kelly se stále zhoršuje. Tato zdánlivě obyčejná bolest hlavy pak vyvrcholí v plné ovládnutí démonem Eligem, který Kelly posedl v knihkupectví a doteď se prodíral hluboko do její mysli. Kelly posedlá Eligem omámí Pabla úderem elektrickým proudem a poté zavolá na pomoc bruja. Zatímco pak brujo v přívěsu pomáhá Pablovi, Kelly se začne přiživovat na duchovní síle Ashe, který je v brujově domě stále pod vlivem halucinogenních lá­tek.

Eligos se brzy objeví v Ashově mysli a začne s ním bojovat. Ashovi se pak sice podaří znovu nad svou myslí získat kontrolu, jeho bitva s Eligem však neprobíhá jen v jeho mysli, ale Ash v transu útočí i na Kelly. Objeví se však Pablo s brujem a Ashe omámí v domnění, že démonem je posedlý on, nikoliv Kelly.

Základní informace

Režie: David Frazee
Scénář: James E. Eagan
Hudba: Joseph LoDuca
Hrají: Bruce Campbell (Ash Williams), Ray Santiago (Pablo Bolivar), Dana DeLorenzo (Kelly Maxwell), Jill Marie Jones (Amanda Fisher), Lucy Lawless (Ruby), Hemky Madera (brujo), Kelson Henderson (posedlý Lionel Hawkins), Ben Fransham (Eligos), Jared Turner (hlas Eliga)
Speciál: klip, ze zákulisí, hudba, Ashova minulost, budoucnost a kde se asi setkají
Naše hodnocení: 90 % 

FOTO: Starz


Thumbnail Play icon


 • KevSpa
  KevSpa 26.1.2016 | 16:05:35

  Jsem asi jediná, komu ta kratší stopáž vyhovuje.

 • Tatko-Šmolko
  Tatko-Šmolko 25.11.2015 | 15:19:36

  Začína sa mi tento seriál páčiť stále viac a viac. Tie Ashove hlášky sú bezkonkurenčné :D

 • DarylBlutbad
  DarylBlutbad 23.11.2015 | 18:18:58

  Ashove vysnívané miesto :D (akože fajn je to postarší američan tak prečo nie) :D jašterka skvelo zabadla a dúfam , že sa dočkáme ešte nejakého dialógu :D Ash – Jašterka :D (meno jašterky nejako vypadlo :D )

 • Ojika
  Ojika 22.11.2015 | 13:53:12

  To jsou hlášky kolikrát.. :D

 • Arrow123
  Arrow123 21.11.2015 | 20:50:33

  Prečo je to také krátke? :(

 • Big_Boss
  Big_Boss 21.11.2015 | 16:25:33

  Zase epizoda trochu jinak a zase trefa do černého :D Tentokrtá si uděláme výlet do Ashovi mysli. Pokud bude opravdu druhá série, prosím prtáhněte to na klasických 40 minut.


Ash vs Evil Dead

Seriálové pokračování kultovní komediálně-hororové trilogie Evil Dead, ve kterém se Bruce Campbell vrací jako stárnoucí Ash Williams, démonobijec, tlučhuba a packal připravený to natřít všem démonům a jiným příšerám, co se mu postaví do cesty. Za seriálem stojí režisér původní trilogie Sam Raimi.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 30 minut
žánr
Fantasy, Hororový, Komedie
hrají
Lucy Lawless (Ruby Knowby), Bruce Campbell (Ashley J. Williams), Ray Santiago (Pablo Simon Bolivar), Michelle Hurd (Linda B. Emery), Becca Tobin (Baal)