Ash vs Evil Dead

Ash vs Evil Dead


O seriálu Ash vs Evil Dead

Seriál Ash vs Evil Dead je oficiálním pokračováním filmové hororové trilogie Evil Dead režiséra Sama Raimiho z let 1981 až 1992. V tomto seriálu se po více než dvou dekádách vrací Bruce Campbell jako stárnoucí antihrdina Ash Williams, který nešťastnou náhodou do našeho světa opět přivolá temné síly, kterým se nyní musí postavit po boku svých nových nevšedních společníků Kelly (Dana DeLorenzo) a Pabla (Ray Santiago).

Vedle boje s všudypřítomným Zlem se však Ash musí nyní utkat i s tajemnou Ruby (Lucy Lawless), která představuje pro Ashe dosud neznámé pojítko s jeho minulostí. Ruby se pak v cestě za nalezením Ashe spojí s michiganskou policistkou Amandou Fisher (Jill Marie Jones), která temné řádění démonů zažila na vlastní kůži.

Režisér Sam Raimi, producent Rob Tapert a představitel hlavní role Bruce Campbell po neutuchajících žádostech fanoušků nejdříve plánovali natočit čtvrtý díl původní filmové série, v roce 2014 však oznámili, že tento projekt nakonec zrealizují jako seriál pro stanici Starz. Jeho první řada se natáčela od dubna do července roku 2015 na Novém Zélandu a skládá se z deseti půlhodinových epizod, přičemž Raimi (který režíroval pilotní epizodu), Campbell i showrunner seriálu Craig DiGregorio počítají s možností řad dalších, bude-li seriál prodloužen.

Seriál Ash vs Evil Dead slibuje mix hororového a komediálního žánru, kterým je známá i původní trilogie, a rozvinutí mytologie Evil Dead vhodné pro původní fanoušky i zcela nové diváky.

O fenoménu Evil Dead

Počátky hororového fenoménu Evil Dead sahají až do roku 1978, kdy spolu tři mladí přátelé Sam Raimi, Rob Tapert a Bruce Campbell natočili půlhodinový hororový kraťas Within the Woods. Ten ale fungoval jen jako prototyp plnohodnotné celovečerní verze, kterým se v roce 1981 stalo Smrtelné zlo (The Evil Dead). Film zaznamenal obrovský úspěch, který nakopl kariéru jeho tvůrců a dodnes se řadí mezi nejuznávanější horory světové kinematografie.

 

Po prvním Smrtelném zlu následovaly dvě filmová pokračování – Smrtelné zlo 2 (Evil Dead II) z roku 1987 a Armáda temnot (Army of Darkness) z roku 1992. Všechny tři filmy byly režírovány Samem Raimim, produkovány Robem Tapertem a hlavní roli v nich ztvárnil Bruce Campbell jako nedobrovolný bojovník se zlem Ash Williams. Všechny filmy jsou dodnes mimo jiné kultovní i díky jejich postupnému přechodu od hororového až ke komediálnímu žánru.

Fenomén Evil Dead se stupňoval v devadesátých letech a v první dekádě 21. století, kdy na motivy původní trilogie vzniklo několik videoher, série komiksů a dokonce i neoficiální muzikál. A protože řada skalních fanoušků i dvacet let po premiéře posledního filmu doufala v další pokračování, Raimi, Tapert a Campbell v roce 2013 produkovali remake prvního dílu s názvem Lesní duch (Evil Dead).

Film byl po finanční stránce úspěšný, mnoho fanoušků se však stále dožadovalo návratu k původní trilogii. Raimi proto začal připravovat filmový čtvrtý Evil Dead, z důvodu lepších finančních možností a snahy vyhnout se filmové cenzuře se však celá tvůrčí trojice nakonec rozhodla, že tento projekt bude mnohem lépe fungovat jako seriál na kabelové televizi.

Oficiální trailer

Thumbnail Play icon


loading…