George R. R. Martin tvrdí, že by Vichry zimy měly být nejdelší knihou Písně ledu a ohně

George R. R. Martin tvrdí, že by Vichry zimy měly být nejdelší knihou Písně ledu a ohně

5.5.2022 10:00


Po delší době se spisovatel George R. R. Martin vyjádřil ke svému aktuálnímu psaní knihy Vichry zimy. A prohlásil poměrně očekávanou informaci.


George R. R. Martin je velmi zaneprázdněný muž, protože se kromě psaní knih ze světa Písně ledu a ohně věnuje i kontrole dalších knih z tohoto fiktivního světa, které napsali jiní spisovatelé. Dále se podlí i na vývoji seriálů, protože například patří mezi hlavní tvůrce seriálu House of the Dragon. I kvůli tomu neměl v poslední době čas na své fanoušky. Nedávno si ho však našel a informoval je o tom, co právě dělá.

Ve svém ne zrovna dlouhém příspěvku se zmínil i o Vichrech zimy. Ty představují šestou knihu Písně ledu a ohně, na kterou čtenáři čekají déle než deset let. Martin stále neřekl, kdy bude kniha hotová či do kdy by ji chtěl alespoň dodělat, nicméně prozradil jednu informaci, která nemohla překvapit takřka nikoho. Nicméně jsme rádi alespoň za její potvrzení.


„Vichry zimy budou velkou knihou. Dle toho, jak se vyvíjí, by mohla být větší než knihy Bouře mečů a Tanec s draky, doposud nejdelší knihy Písně ledu a ohně. Jakmile nějakou knihu dopíšu, obvykle z ní následně vyškrtávám pasáže a zkracuji ji, ale abych to mohl udělat, musím ji nejdříve dopsat,“ prohlásil Martin k aktuálně psané knize.

Pokud se Martin ještě nepustil do zkracování Vichrů zimy, pak všem musí být jasné, že současná délka tohoto knižního titulu musí být enormní. I když není jasné, kdy Martin knihu dopíše, lze předpokládat, že ji ještě dlouho poté bude upravovat a zkracovat. A to mu také zabere spoustu času.

Zdroj článku: Winter is Coming; Zdroj anotačního obrázku: Argo


Jít na Game of Thrones | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!