Hra o trůny dostane své pivo

Hra o trůny dostane své pivo

4.2.2013 13:30


Na světě existuje velké množství věcí, které jsou úžasné a jejichž kombinací vznikne ještě něco daleko lepšího. HBO jednu takovou věc před nedávnem oznámilo.


Onou zajímavou věcí je fakt, že se HBO dohodlo s jedním americkým pivovarem o výrobě piva inspirovaného Hrou o trůny. První z piv ponese název Iron Throne Blonde Ale (Železný trůn – světlý ležák) a objeví se před premiérou třetí série. Další tři druhy piva by měly následovat v budoucnu. Více informace naleznete v tiskové zprávě:

HBO se neustále snaží rozšiřovat svoji zásobu produktů s brandem Hry o trůny a to dokazují i novou spoluprací s pivovarem Ommegang, který by měl začít vyrábět sérii piv, inspirovaných seriálem Hra o trůny.


Na rozdíl od předchozích pokusů o dohodu s pivovary, které byly připraveny pouze na to, aby svému pivu daly nálepku Hra o trůny, ze spolupráce HBO a pivovaru Ommegang by mělo vzniknout nové unikátní pivo, které by se mělo vázat na styl a nuance seriálu, který pochází ze středověkého světa Západozemí a jeho království.

První pivo Iron Throne Blonde Ale, se poprvé objeví na pultech před zahájením třetí série 31. března 2013 (u nás 1. dubna 2013). Bude dostupné k dostání v 750ml lahvích a za doporučenou cenu $8.50/lahev (cca 170Kč) před koncem března. Další pivo inspirované seriálem Hra o trůny by se mělo objevit na podzim a další dvě během dalších sérií seriálu.

Piva z pivovaru Ommegang, která vytváří sládek Phil Leinhart, získala obdiv u znalců piva a nyní se prodávají a distribuují ve 45 státech celého světa. Pivovar je leží na 136 akrovém pozemku v Cooperstownu, NY.


Jít na Game of Thrones | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!