Lady

Lady

Sezóny 1 2011 - 2011


Sansin zlovlk.

Zlovlci, větší a inteligentnější vlci, jsou pro severské rody něco jako posvátná zvířata, protože v Západozemí již dávno vyhynuli. Obzvláště významní a cenní jsou však pro rod Starků, který má zlovlka ve svém znaku. Není proto divu, že jsou všichni překvapeni, když se jejich rodině podaří nalézt mrtvého zlovlka, který nedávno porodil šest zlovlčat. Uvědomí si totiž, že může jít o vůbec poslední zlovlky na světě.

Když všechny zlovlky nalezne lord Eddard Stark, tak je dá všem svým dětem na starost, i když se původně zdráhal této myšlence. Všichni jeho potomci tedy dostanou jednoho, přičemž Sansa toho svého pojmenuje jako Lady.

Lady je…

první série (Hra o trůny)

Rodině Starkových se podařilo najít mrtvou zlovlčici a její živá mláďata, a proto si všechny děti Neda Starka vzali jedno z mláďat na starost. Sansa toho svého pojmenovala jako Lady, přičemž ho neustále měla po svém boku, protože si ho naprosto zamilovala. A právě kvůli tomu si ho s sebou vzala i do Králova přístaviště, kam brzy odjela celá rodina.

Cestou, u Hostince na rozcestí, však došlo k tragédii. Aryin zlovlk napadl prince Joffreyho Baratheona, přičemž jeho rodina si žádala spravedlnost. Nymeria však nebyla k nalezení, a proto chtěla královská rodina smrt jiného zlovlka, který patří rodině Starků. Eddard byl proto nucen zabít nevinnou Lady, což Sansa své sestře nikdy neodpustila.

druhá série (Střet králů)

Tento zlovlk ve druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tento zlovlk ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tento zlovlk ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tento zlovlk v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tento zlovlk v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tento zlovlk v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tento zlovlk v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO