Šedý vítr

Šedý vítr

Sezóny 3 2011 - 2013


Robbův zlovlk.

Zlovlci, větší a inteligentnější vlci, jsou pro severské rody něco jako posvátná zvířata, protože v Západozemí již dávno vyhynuli. Obzvláště významní a cenní jsou však pro rod Starků, který má zlovlka ve svém znaku. Není proto divu, že jsou všichni překvapeni, když se jejich rodině podaří nalézt mrtvého zlovlka, který nedávno porodil šest zlovlčat. Uvědomí si totiž, že může jít o vůbec poslední zlovlky na světě.

Když všechny zlovlky nalezne lord Eddard Stark, tak je dá všem svým dětem na starost, i když se původně zdráhal této myšlence. Všichni jeho potomci tedy dostanou jednoho, přičemž Robb toho svého pojmenuje jako Šedý vítr.

Šedý vítr je…

první série (Hra o trůny)

Dětem Neda Starka se podaří najít mrtvou zlovlčici, která nedávno porodila šest mláďat, a proto si každý jeho potomek vezme jednoho zlovlka, přičemž Robb toho svého pojmenuje jako Šedý vítr. Ten s ním tráví na Zimohradu poměrně spoustu času, přičemž se jedná o celkem klidného zlovlka. Je například u toho, když Tyrion Lannister předá Branovi plány na jeho nové sedlo.

Když se Ned Stark stane zajatcem rodu Lannisterů, tak Robb vyburcuje severskou šlechtu a pustí se do tažení na jih. Velkému Jonu Umberovi se však moc nelíbí, že jim velí takto mladý muž, a proto mu to dá jasně najevo. Robbovi se však nelíbí, jak se k němu Velký Jon chová, a proto poručí Šedému větru, aby ho napadl. Šedý vítr tak učiní, přičemž ho připraví o dva jeho prsty. Následně se Šedý vítr účastní bitvy, ve které se mu podaří zabít alespoň tucet nepřátel.

druhá série (Střet králů)

Robb Stark se stane díky svému zlovlkovi poměrně impozantním člověkem, protože na první pohled působí jako muž, kterému se podařilo zkrotit takto divokou a vzácnou šelmu. Právě proto chodí Šedý vítr neustále po jeho boku.

Když se Robbovi podaří zajmout Jaimeho Lannistera, tak ho jde jednou navštívit se svým zlovlkem. Když vidí, jak se mu Jaime nechce podrobit, tak k němu do klece pustí svého zlovlka. Jaime dostane strach, protože je Šedý vítr už skutečně velký a nebezpečný, ale když otevře oči, tak si všimne, že už u něj není. Robb ho následně i nadále využívá v bitvách, ve kterých Šedý vítr zabíjí spoustu svých nepřátel.

třetí série (první část Bouře mečů)

Po příjezdu do Harrenova se Robb dozví o úmrtí svého příbuzného, a proto vyrazí do Řekotočí na pohřeb. Šedý vítr ho sem opět doprovází, přičemž jsou místní lidé ohromeni tím, koho si Robb dokázal ochočit. Následně se vydají na Dvojčata, kde se koná svatba Edmura Tullyho.

Na hostinu není Šedý vítr vpuštěn, a proto ho Robb musí nechat venku v kleci. Celá svatba však vznikla jen kvůli tomu, aby nepřátelé mohli zabít Robba. Když k tomu dojde, tak v tu chvíli je zabit i Šedý vítr, kterého v jeho kleci usmrtí kušemi stráže rodu Freyů. Následně mu je uřezána hlava, kterou Freyové umístí na Robbovo tělo.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tento zlovlk ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tento zlovlk v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tento zlovlk v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tento zlovlk v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tento zlovlk v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO