Postřehy: Joker, Liga stínů a osudy padouchů

Postřehy: Joker, Liga stínů a osudy padouchů

17.4.2018 16:41


V osmnáctém díle jsme se konečně dočkali Jokera a zároveň sledovali další osudy nově zformované Ligy stínů. Na tyto události se zaměříme v postřezích.


Joker je konečně na scéně

Čekali jsme na něj dlouho, ale nakonec nedorazil z Gangu červených kápí, ovšem originu z Killing Joke se dotkl trochu jinak. Jeremiah Valeska byl spořádaný chytrý mladík, kterého však bratr šikanoval, a proto se stáhl do ústraní. Pod vlivem nejrůznějších okolností však nakonec Jeremiah vdechl plyn smíchu vyrobený Scarecrowem a změnil se v šílence. Scéna, kde se drží za hlavu a zběsile směje, nápadně připomíná scénu z Killing Joke, kterou v nedávném animáku úspěšně předvedl i Mark Hamill.

Joker je na scéně! Foto: FOX

Pád Jacka Napiera

Smrt Jeroma Valesky byla krásným odkazem na konec prvního Burtonova Batmana z roku 1989. Pád ze střechy, který končí rozbitým tělem, jež zdobí posmrtný úsměv, totiž Cameron Monaghan předvedl téměř stejně dokonale jako Jack Nicholson ve zmiňovaném trháku.

Liga stínů

Barbara nedávno převzala vedení Ligy zabijáků, která se přejmenovala na Ligu stínů. Spolu se skupinou bojových žen vyvraždila mužské příslušníky a nyní, poblázněná svou novou domnělou identitou Hlavy démona našla Ra'sovu gothamskou rezidenci, kde spatřila sebe samu na postarší olejomalbě. Barbara se nakonec pod vidinou věčného života obrátila proti Tabithě a nechala ji vykázat svými bojovnicemi. Zuboženou Galavanovou pak zachránili muži, kteří podle vlastních slov slouží pravému Ra's al Ghulovi, který nejspíše není mrtvý. Střetne se tedy Ra'sovo původní společenstvo s feministickou grupou Barbary Kean?

Potrestá Ra's Barbaru? Foto: FOX

Co bude dál s našimi padouchy?

Po Jeromově (ne)čekaném úmrtí se jeho tým budoucích Batmanových nepřátel rozpadl. Zatímco Oswald se zase jednou obrátil na stranu policie, Scarecrow a Kloboučník jsou stále na útěku. Nejasný je alespoň prozatím osud Firefly, která během bitvy bojovala s Brucem, a také Mr. Freeze. Půjdou teď všichni do boje proti zákonu za sebe? A kdy se vrátí Zsasz s Lovcem?

První Batmobil

Na začátku epizody slavil Bruce Wayne narozeniny (díl se tedy musel odehrávat 19. února) a jeho komorník Alfred Pennyworth mu k nim daroval nové opancéřované auto v černé barvě. Temný rytíř tedy konečně dostal svůj první batmobil a je jen na něm, kdy vyrazí do akce.

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!