Postřehy: Padouchové, romance, dvojče a Hugo Strange

Postřehy: Padouchové, romance, dvojče a Hugo Strange

11.4.2018 7:58


Po Gothamu pobíhá hromada bláznů, kterým šéfuje Valeska, Nygma se sbližuje s Lee a všemu přihlíží Oswald sledující vlastní plány. Na všechny důležité události ze sedmnácté epizody se zaměříme v našich postřezích.


Brunch u Cobblepotů

Scarecrow, Kloboučník, něco jako Joker, Firefly a Mr. Freeze se sešli v domě Oswalda Cobblepota. V Gothamu se nám tak opět objevila určitá variace na superpadoušská uskupení z komiksových stránek či animovaných seriálů. Zajímavé je třeba spojení Firefly a Friese, kteří spolu v průběhu seriálu bojovali a nyní stojí bok po boku. Celé společenství je řízeno Jeromem a každý ze zlosynů v něm evidentně má svou roli. Fries má zařídit laboratoře, Scarecrow sérum strachu a Tučňák všechno finančně zaštítí. Uvidíme, co z toho vyleze.

Firefly je zpět. Foto: FOX

Jeremiah Valeska

Killing Joke je Joker starostlivý manžel, který se zaplete s Gangem červených kápí a po pádu do kádě s kyselinou zešílí. Pokud bude Jeromův bratr gothamským Jokerem, je jeho origin zčásti podobný. Geniální matematik nejspíše zešílí pod vlivem plynu a převezme Jeromovu pozici největšího blázna Gothamu. I když, kdo ví?

Lee a Hádankář

V minulých dílech jsme viděli Nygmu, který se snažil zapomenout na identitu Hádankáře a znovu se stát normálním Edem. Tehdy se do Lee zamiloval, ale po návratu ke své zločinecké identitě s ní spolupracoval už jen na pracovní úrovni. Když si však otevřel klub na území Úžin, vyprovokoval Lee k reakci, což vyústilo ve zdařilý hádankářský souboj. Na jeho konci se z těchto dvou seriálových stálic stal nejnovější gothamský pár. Lee se pravděpodobně bude s Edovou pomocí snažit posílit vliv Úžin a zachovat jejich nezávislost na kriminální organizaci. Povede se jí to?

Jeromův plyn

Ve filmu Batman z roku 1989 používá Joker svůj plyn, který lidi rozesměje a následně usmrtí. Tento i v komiksech a videohrách oblíbený prvek teď přichází do Gothamu a jeho první účinek jsme viděli na samém konci epizody, kdy všechno padoušstvo sledovalo pokus na bankovním úředníčkovi, který se smál tak dlouho, až zemřel. Zatím naposledy se s tímto plynem fanoušci setkali v Arkham Origins a také v jedné z posledních sérií New 52 Detective Comics, uvidíme, jestli se Heller a spol. těmito reáliemi inspirují.

Oběť Jokerova řádění v Arkham Origins. Foto: Warner Bros. Interactive Entertainment

Kdy se vrátí profesor Strange?

Aby se mohl Solomon Grundy opět přeměnit v Butche Gilzeana, potřebuje podle Oswaldových slov najít Huga Strange. Strange býval šéfem Indian Hill a jak jsme později zjistili, pracoval pro tajné společenství jménem Soví tribunál, na začátku třetí řady však ze seriálu zmizel. O jeho současném pobytu nám nedal zprávu ani Ra's al Ghul, ani nikdo jiný z Ligy zabijáků/stínů, není však vyloučeno, že jeho polohu znají. Vydají se tedy Oswald s Grundym hledat pomoc k Barbaře, která minule převzala titul Hlavy démona? A pokud Strange najdou, bude tentokrát sledovat vlastní plány, jak je tomu v mnoha gothamských komiksových příbězích?

Kdy se vrátí Strange? Foto: FOX

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!