Postřehy: Přátelství Poison Ivy a Gordonovo manželství

Postřehy: Přátelství Poison Ivy a Gordonovo manželství

21.3.2019 18:02


S blížícím se příchodem Banea se ještě naposledy ohlédněme za minulou epizodou a v postřezích prozkoumejme její nejzajímavější momenty.


Spojenectví Victora Zsasze a Poison Ivy

V Gothamu se utvořilo nové spojenectví mezi mocnou a lektvary vyzbrojenou Poison Ivy a sociopatem Victorem Zsaszem. Ten, ovládnut mocí Ivyinou, málem zabil oblíbeného kapitána Gordona. V komiksových příbězích tyto dvě postavy oficiálně nikdy žádnou alianci neutvořily, obě však byly v jednu chvíli součástí superpadoušského uskupení Secret Society of Super Villains, kde však osobně nějak zvlášť nekoexistovaly.

Vývoj vztahu Seliny a Ivy

Po letech přátelství Catwoman, tedy Selina Kyle, pomohla Luciu FoxoviBruci Wayneovi dostat se z područí slavné ekoteroristky. I když jsou Catwoman a Poison Ivy v komiksech často kamarádky, nejednou došlo k vzájemnému střetu. Z jejich soubojů připomeňme jeden ze série New 52, kde Catwoman bránila Batmana a dále pak videohru Arkham City.

Ivy a Catwoman při souboji. Foto: DC Comics

Gordon konečně v chomoutu

Téměř na konci seriálu do toho Gordon konečně praštil a vzal si Leslie Thompkins. Seriál tedy dokonal to, co začal už ve svém začátku, tedy absolutní odklon od komiksů v rámci Gordonových vztahů. Dítě sice čeká s právoplatnou komiksovou manželkou Barbarou, ano však řekl Lee. Jeho druhá komiksová žena Sarah Essen je v Gothamu mrtvá už hodně dlouhou dobu.

Gordonovou vyvolenou se nakonec stala Lee Thompkins. Foto: FOX

minulé epizodě se krátce před Gordonovým procitnutím za Lee zastavil Alfred, se kterým určitou dobu chodila v komiksových příbězích, a v dojemné scéně jí prozradil, jak vidí její budoucnost. Jednalo se o odkaz na vztah těchto dvou postav?

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře