Postřehy: Jane Doe, Ventriloquist a tajemství skryté v podzemí

Postřehy: Jane Doe, Ventriloquist a tajemství skryté v podzemí

7.3.2019 21:30


V osmé epizodě jsme se potkali s dalšími klasickými gothamskými padouchy, Hádankář pokročil ve stavbě ponorky a Bullocka dostihla minulost. Podívejte se na hlavní události minulého dílu v našich pravidelných postřezích.


Jane Doe

Díky jednomu starému případu, ve kterém byl namočen samotný Harvey Bullock, jsme se dočkali příchodu jedné velmi významné gothamské vražedkyně. Jane Doe se v komiksu ukázala poprvé už roku 2003, ale nikdo nikdy nepředstavil její origin. Vzhledem k tomu, že se na jejím zrodu podílel i tehdy mladý Bullock, odhalil Gotham znovu něco z pohnuté minulosti elitního detektiva. Komiksová Jane Doe často spolupracuje s padouchem jménem Great White Shark, tohoto spojenectví se ale kvůli Janeinu úmrtí v seriálu nejspíše nedočkáme. Nebo snad ano?

Komiksová Jane Doe je mnohem zohavenější. Foto: DC Comics

Ventriloquist a Scarface

Nejnovější epizoda potvrdila fanouškovské teorie o Arthuru Pennovi, ze kterého se nakonec opravdu vyklubal padouch Ventriloquist. Seriálová podoba slavného záporáka se však od komiksu trochu liší. Zatímco první komiksový Ventriloquist Arnold Wesker využíval loutku jménem Scarface (která svou přezdívku dostala podle Al Caponea) jako prostředníka ke svým zločinům, pan Penn byl evidentně celou dobu Scarfacem ovládán, byť za něj sám mluvil. Dočkáme se ještě nějakého dalšího seriálového Ventriloquista?

Scarfaceovo seriálové působení mělo jepičí život. Foto: Fox

Číhá snad v podzemí něco dalšího?

Podstatná část minulé epizody se soustředila na Brucovo pátrání ve stokách. Kromě toho, že se po závěrečném rozhovoru s Alfredem opět přiblížil příchod Temného rytíře, jsme se dozvěděli i něco o tom, kterak Jeremiahův toxin působí na obyvatele. Je tedy možné, že ve stokách bude v budoucnu číhat nějaký další klasický netopýří záporák? Dočkáme se nakonec v seriálu i příchodu největší bestie gothamských kanálů, populárního Killer Croca?

Ukáže se Croc i v seriálu? Foto: DC Comics

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!