Postřehy: Zrození Banea a Barbařino dítě

Postřehy: Zrození Banea a Barbařino dítě

20.2.2019 21:27


V šestém díle jsme se konečně dočkali příchodu Banea, a Barbara oznámila Gordonovi radostnou zprávu. Podívejte se do našich postřehů na shrnutí nejvýznamnějších událostí.


Baneův origin připomíná The Dark Knight Rises

Eduardo Dorrance se po souboji s Gordonem konečně dočkal masky, již mu nasadila ministryně Walkerová, a která jej udrží při životě. Díky této masce se z něj stává Bane, legendární komiksový záporák a jediná postava v rámci DC, jež si dokázala poradit s Batmanem. Už samotné nasazení masky připomnělo scénu z filmu The Dark Knight Rises, ve které Talia v podání Marion Cotillard upravuje dýchací hadičky nezdolnému svalovci s rysy Toma Hardyho. Při souboji s Gordonem se navíc Eduardo zmínil o vězení Peña Duro ve státě Santa Prisca, do kterého se dostal po zajetí za nepřátelskou linií. Podobně jako v Nolanově životním díle se i ve světě Gothamu Eduardo v tomto pekle na zemi sešel se svou spasitelkou, přičemž zde jej Walkerová z vězení dostala a dala mu nový smysl života. Jakožto její nový válečník pak Eduardo dorazil do Gothamu splnit to, co po něm žádala. Co asi ukáže nyní, kdy už na sobě konečně má ikonickou masku a vyráží do boje proti všem lidem, kteří hodlají udržet ve městě pořádek?

Origin gothamského Banea připomíná nedávný Nolanův film. Foto: Warner Bros.

Gordonovo dítě na obzoru

Když Barbara na konci Gordonovi oznámila, že je těhotná, šokovala touto informací všechny přítomné, včetně Lee. Tvůrci si tak dlouho pohrávali s Gordonovými vztahy, až už to pomalu vypadalo, že se Barbařina dítěte nikdy nedočkáme. Nyní však, téměř na konci, konečně přichází důležitý příběhový zvrat. Co se týče potomstva váženého komisaře Gordona, tak v komiksech vzešly z jeho svazku s Barbarou dvě děti, James Jr. a Barbara Jr., budoucí superhrdinka Batgirl, věrná to spolubojovnice Batmana, jež v pozdějších komiksech díky postřelení usedla na invalidní vozík a pod přezdívkou Oracle byla Temnému rytíři nápomocna ještě více. James Jr. je naproti tomu úplným opakem své sestry. Poprvé se objevil v Millerově Year One a v pozdějších komiksech se z něj stal vyšinutý sociopat, jenž touží zabít svou sestru. V budoucím Gothamu pak absolvoval několik střetů s Dickem Graysonem krátce poté, co bývalý Robin a Nightwing navlékl netopýří kostým. Jinou verzi tohoto Gordonova syna jsme pak měli možnost vidět v Nolanových filmech, kde jej unesl Two-Face a James musel přetrpět hrozná muka vidouc synka v náručí hrozivého padoucha. Které z dětí se objeví v Gothamu zatím nevíme, pravděpodobnější je však nejspíše Barbara, aby v budoucnu mohla pomáhat Batmanovi v boji proti zločinu.

Dočkáme se Barbary v Gothamu? Foto: DC Comics

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře