Postřehy: Ra's al Ghul, Tučňák a Butch a rozdělená Liga

Postřehy: Ra's al Ghul, Tučňák a Butch a rozdělená Liga

23.4.2018 18:08


V devatenácté epizodě se na scénu vrátil nejmocnější zločinec Ra's al Ghul a znovu obnovil svou vizi ztrestání Gothamu. O této a dalších důležitých událostech se dočtete v našich postřezích.


Zombie Ra's aneb občanská válka uvnitř Ligy

I když si Ra's al Ghul přál svou smrt a nechal se Brucem proklát zcela záměrně, kvůli špatné feministické politice Barbary Kean byl svými mužskými následovníky oživen a přiveden na svět jako zombie. Nemrtvou stvůrou se Ra's stal například i ve slavné videohře Arkham Knight, kde je v misi Shadow War z cyklu Gotham's Most Wanted rovněž oživen.

Ra'sův návrat na scénu je zajímavý také v tom ohledu, že Barbara se ztrátou své moci Hlavy démona nepřišla o početný zástup své fem gardy. Přítomnost jejích jednotek a jednotek staronového vůdce Ligy zabijáků, dnes tedy už stínů, může vést až k občanské válce uvnitř této prastaré skupiny. Dočkáme se jí? A ukáže se nějaká z Ra'sových dcer, které jsme naposledy viděli v Arrowovi?

Střetne se Barbara s Ra'sem znovu? Foto: FOX

„Staneš se Temným rytířem!“

Když na konci Ra's narušil intimní chvilku Bruce a Seliny, začal vyprávět o prastarém proroctví, které se rozhodl naplnit. Gotham by měl shořet do základů a na jeho místě podle Ra'sových plánů vyroste nové čistější město. Jelikož se Ra's přímo podílel na zkáze světových metropolí, nezní toto proroctví nějak moc nereálně. Co je ale zajímavější, Ra's rovněž řekl, že se z Bruce buď stane Temný rytíř, nebo zemře. Vypadá to, že vysněný přerod a příchod Batmana je blízko, ostatně ve většině komiksů z uplynulých čtyřiceti let má Ra's ve zrodu slavného hrdiny prsty, proč by se na něm tedy neměl podílet i teď?

Butch a Tučňák proti milencům

Solomon Grundy sice získal zpět rozum, stále však nevypadá dostatečně atraktivně pro Tabithu, proto se spojil s Oswaldem, který mu slíbil nalézt Huga Strange. Aby jej však mohli vůbec vyrazit hledat, potřebovali oba pánové finanční prostředky. I když se spojili s Hádankářem, díky promyšlené zradě ostrouhali. Není to zdaleka poprvé, kdy Tučňák prohrál svůj souboj s Nygmou. Podobný případ s vykradenou bankou byl k vidění v animáku Batman z roku 2004, který ještě při účasti Banea také skončil zadržením Tučňáka uvnitř trezoru.

Kdy staronové duo najde Strange? Foto: FOX

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!