Harry Potter a Princ dvojí krve (2005)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2005)

18.8.2011 13:54


Kouzelnický svět si přiznal, že se Voldemort vrátil, ale zlo se najednou skrývá ve stínech. Harry je odhodlaný Voldemorta jednou provždy porazit, ale aby to dokázal, musí zjistit jeho minulost. S profesorem Brumbálem se Harry vydává do vzpomínek Voldemorta, kde nachází dávno utajené tajemství.


Základní informace

Originální název: Harry Potter and the Half-Blood Prince
Český název: Harry Potter a Princ dvojí krve
Rok vydání: 2005
Počet stran: 538
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: Albatros

Oficiální synopse

Ředitel Bradavic Albus Brumbál si tento rok pro Harryho Pottera připravil nelehký úkol – musí získat utajovanou vzpomínku Horáce Křiklana, která by Harrymu pomohla odhalit Voldemortovo tajemství. Sám Harry s Brumbálem celý rok zkoumají Voldemortovu minulost, která by jim pomohla najít jeho slabiny. Harry také přichází k zajímavé účebnici Prince dvojí krve, kde se naučí spoustu nových zaklínadel. Komu asi tak tato učebnice patřila?

Zajímavosti

V šesté knize byla připravena půda pro vyvrcholení poslední knihy, stejně tak měl fungovat i šestý film. Ten se vydal troškou jinou cestou. Ve filmu původně měly figurovat všechny Voldemortovy vzpomínky, ale režisér David Yates se je rozhodl nahradit scénami, které v knize vůbec nebyly – šlo o scény, kdy smrtijedi útočí na svět mudlů a ničí most v Londýně. Následně byla ještě přidána scéna, kdy smrtijedi napadnou Weasleyovic Doupě.

Po vzoru Stmívání z roku 2008, který vzbudil zájem u diváků o úpíří romantiku, se Yates rozhodl, že šestý film bude také více romantický a bude o vztazích. Značná část filmu je tedy věnována vztahu Hermiony a Rona. Velký prostor dostal i Harry, který se v průběhu filmu zamiluje do Ginny. V knize tyto pasáže vykrývají prostor mezi hlavním a vedlejším dějem, ale ve filmu je jim věnována značná část filmové stopáže.

Více o filmu Harry Potter a Princ dvojí krve se můžete dočíst zde.

Ostatní knihy v sérii

Harry Potter a Kámen Mudrců
Harry Potter a Tajemná komnata
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Fénixův řád
Harry Potter a Princ dvojí krve (tato kniha)
Harry Potter a Relikvie smrti


Jít na Harry Potter | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře