Sirius Black

Sirius Black

Gary Oldman Sezóny 4 2004 - 2011


Tichošlápek, který byl neprávem poslán do Azkabanu za smrt Jamese a Lily Potterových.

Základní informace:

Celé jméno: Sirius Black
Datum narození: 3. listopadu 1959
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Čistá
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Pracovní postavení: Žádné

Filmy

Sirius Black je…

Siriusova hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Křivé obvinění

Sirius Black se narodil do čistokrevné kouzelnické rodiny Blacků a společně se svým bratrem byl posledním mužským potomkem tohoto rodu. Doma se však setkal s čarodějnickou pýchou, protože Blackové opovrhovali rodinami s nečistou krví. To, co nenalezl doma, našel v Bradavicích. Překvapivě se stal členem Nebelvíru, ač všichni členové jeho rodiny chodili do Zmijozelu. V Nebelvíru si našel přátele Jamese Pottera, Remuse Lupina a Petera Pettigrewa. S nimi vynalezl Pobertův plánek, díky kterému mohli vidět, kde kdo v Bradavicích je.

Protože byl Lupin vlkodlakem, tak se jeho kamarádi rozhodli, že se stanou zvěromágy. Sirius se naučil proměňovat se do podoby černého psa, díky čemuž získal přezdívku Tichošlápek. Když bylo Siriusovi 16 let, tak utekl z domova k Potterovým, kvůli čemuž byl svou rodinou zavrhnut. S Jamesem a Lily dokončil školu a poté jim šel na svatbu jako Jamesův svědek. Když se jim narodil malý Harry, tak se stal jeho kmotrem.

Když se na scéně objevil Voldemort, tak Sirius stál na straně Fénixova řádu. Zanedlouho se objevilo proroctví, které tvrdilo, že se na konci července narodí chlapec, který Voldemorta dokáže zastavit. Proroctví mluvilo o ještě nenarozeném Harrym. Voldemort se proto zaměřil na Potterovi. Albus Brumbál jim radil, ať se ochrání Fideliovým zaklínadlem, tedy zaklínadlem, kdy řeknou jednomu člověku o tom, kde jsou. Ten člověk se pak stane jejich strážcem.

Potterovi si vybrali Siriuse, ale ten jim poradil, ať si raději zvolí Petera, protože to by Voldemort neočekával. Potterovi tak udělali, ale ještě nevěděli, jakou udělali chybu. Peter byl smrtijed, takže tajemství prozradil Voldemortovi a ten pak zabil Potterovy, tedy až na malého Harryho. Až se to dozvěděl Sirius, tak šel za Peterem. Ten ho však začal obviňovat z toho, že právě on je zradil. Následně vyvolal explozi, která zabila dvanáct mudlů i s ním. Peter se však ve skutečnosti proměnil v krysu a zmizel. Sirius byl pak na základě svědectví poslán do Azkabanu, kde byl 12 let, než uprchl.

Návrat k boji proti zlu

Sirius uprchl z vězení, aby ochránil svého kmotřence před Peterem Pettigrewem. Když se mu ho konečně povede najít, tak s Lupinem polapí Pettigrewa a hodlají ho dát mozkomorům. V tu chvíli se však Lupin začne měnit na vlkodlaka, a proto se mu Sirius snaží pomoct. Po boji je Sirius zraněn a následně zavřen do žaláře, odkud má být poslán do Azkabanu. Harry a Hermiona ho však zachrání.

Sirius se opět stane člene Fénixova řádu a snaží se bojovat proti Voldemortovým smrtijedům. Když se objeví další proroctví, tak ho Harry získá a snaží se s ním uprchnout. Je však zastaven smrtijedy, a proto se na místě objevuje Fénixův řád, který proti nim začne bojovat. Když už to vypadá, že je konec boje, tak Bellatrix Lestrangeová sešle smrtící kletbu, která Siriuse zabije. Paradoxně Siriuse zabila jeho vlastní sestřenice.

Foto: Warner Bros.