Tom Raddle

Tom Raddle

Ralph Fiennes Sezóny 4 2005 - 2011


Pán Zla, jenž se snaží ovládnout celý svět čar a kouzel. I přesto, že nesnáší mudly, tak je paradoxně sám mudlou.

Základní informace:

Celé jméno: Thomas Rojvol Raddle
Datum narození: 31. prosince 1926
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Zmijozel
Postavení: Pán Zla

Filmy

Tom Raddle je…

Tomova hůlka

Materiál Jádro Délka Výrobce
Tisové dřevo Pero fénixe 34,29 cm Garrick Ollivander

Poslední potomek Salazara Zmijozela

Tom Raddle se narodil v londýnském sirotčinci. Jeho mudlovský otec ho opustil ještě před tím, než se narodil, a jeho matka, pocházející z kouzelnické rodiny Gauntů, zemřela při porodu. Tom byl kvůli těmto faktorům nucen vyrůstat v sirotčinci, kde odhaloval svou velmi mocnou a netypickou sílu. Jakožto poslední potomek Salazara Zmijozela z matčiny strany měl v sobě takovou moc, kterou nemá kde kdo. Jeho síly si brzy všiml Albus Brumbál, který Toma přijal do Bradavic.

Tomova moc neustále stoupala, a proto se začal zajímat o černou magii. Během svého studia se postaral o několik vražd, a dokonce otevřel i Tajemnou komnatu, kterou může otevřít pouze Zmijozelův dědic, kterým Tom právě je. Už během svého studia si mezi studenty našel několik následovníků, kterým se začalo říkat Smrtijedi. Na škole se také díky profesoru Křiklanovi naučil rozpoltit svou duši, kterou rozděloval mezi viteály, díky čemuž se stal nesmrtelný. Duši však může rozdělit pouze vražda, a proto Tom zabíjel nevinné lidi.

Temnota uvnitř Toma naplnila celé jeho tělo, a proto se rozhodl ovládnout celý svět čar a kouzel. Jemu a jeho následovníkům se postavil Fénixův řád vedený samotným Brumbálem. Během toho se Tom, který si už nechal říkat lord Voldemort, dozvěděl o tom, že se brzy narodí kouzelník, který by ho mohl porazit. Tom se ho proto rozhodl zabít, ale nedokázal to, protože vyslaná kletba se od malého Harryho Pottera, kouzelníka z proroctví, odrazila přímo na něj, kvůli čemuž Voldemort zmizel. Nezemřel však.

Ten, jehož jméno se nesmí vyslovovat

Voldemort se po svém neúspěchu snažil vrátit mezi živé. Žil v nejrůznějších formách a podobách, díky čemuž neustále přežíval. Jeho návrat přišel až ve chvíli, kdy se v Bradavicích konal turnaj tří kouzelníků. Ve chvíli, kdy se Harry Potter díky poháru přemístil na hřbitov, se ho Voldemort zmocnil a řekl svým přisluhovačům, že nastal čas na jeho návrat. Voldemort se tedy po více než deseti letech vrátil zpátky mezi živé.

Plán Voldemorta je jasný – zničit všechny čaroděje, kteří nestojí na jeho straně. Jeho plán se rozběhne ihned do pohybu, ale největší překážkou jsou mu stále Brumbál a Potter, kteří se ho snaží porazit. Voldemortovi se však díky Severusi Snapeovi podaří porazit Brumbála, díky čemuž získá jeho Bezovou hůlku, jednu z Relikvií smrti.

I přes Brumbálovu smrt Voldemort neustále trpí, protože přichází o části své duše, které ničí Harry, Ron a Hermiona. V bitvě o Bradavice si však Harry uvědomí, že jedním z viteálů je i on, a proto předstoupí před Voldemorta, který ho zabije. Harry však díky Kamenu vzkříšení přežije, zničí za pomoci svých přátel poslední viteál a porazí samotného Voldemorta, čímž ukončí vládu temnoty.

Voldemortovy viteály

Počet Viteál Stvoření Zničení
1. Deník Toma Raddlea Úmyslné Harrym Potterem
2. Prstem Rojvola Gaunta Úmyslné Albusem Brumbálem
3. Medailonek Salazara Zmijozela Úmyslné Ronem Weasleym
4. Diadém Roweny z Havraspáru Úmyslné Harrym Potterem
5. Pohár Helgy z Mrzimoru Úmyslné Hermionou Grangerovou
6. Had Nagini Úmyslné Nevillem Longbottomem
7. Harry Potter Neúmyslné Voldemortem

Foto: Warner Bros.