Brian George

Brian George

1.7.1952 71 let

Celé jméno: Brian George
Místo narození: Jeruzalém, Izrael
Známé projekty: The Big Bang Theory, Clone Wars, The Expanse

Brian George je herec, zpěvák, dabér a komik, jenž se narodil v Jeruzalémě židovským rodičům, kteří emigrovali do Izraelu. Jeho matka je indického původu a jeho otec se narodil v Libanonu. Krátce po Brianově narození se rodina odstěhovala do Londýna.

V roce 1966 došlo opět ke stěhování, nyní do kanadského Toronta, kde Brian po dokončení střední školy začal studovat tamní univerzitu. Právě na torontské univerzitě objevil své sklony k divadlu a začal se angažovat v univerzitním dramatickém souboru. Školu nakonec nedokončila s založil si vlastní divadelní skupinu, která bohužel sklidila neúspěch, a proto se přidal k improvizační komediální skupině The Second City, kde se učil mimo jiné pod vedením Johna Candyho.

Zde slavil obrovské úspěchy a následně zkusil štěstí v televizní a filmové tvorbě. Jako vedlejší herec vystupoval v celé řadě slavných seriálů, mj. Star Trek: Deep Space Nine, Andromeda, Seinfeld či Ellen.

Následně se objevil i v několika filmech, jmenujme např. Austin Powers: International Man of Mystery nebo Horrible Bosses, jeho role však opět byly spíše vedlejší. Životní roli získal Brian v roce 2007, kdy začal hrát postavu Dr. Koothrapaliho, Rajeshova otce, v sitcomu The Big Bang Theory. I když se opět jedná o vedlejší roli, díky obrovské popularitě seriálu získal Brian další angažmá.

Dále jsme jej mohli vidět v sitcomu Doctor, Doctor, dramatickém seriálu The Secret Life of the American Teenager, ve fantasy Once Upon a Time in Wonderland či v The Expanse nebo Raven's Home. V roce 2018 získal hlavní roli v seriálu I Feel Bad.

Brian se od počátku své kariéry věnuje i dabingu animovaných seriálů a her. Z jeho tvorby vyzdvihněme hlavně práci pro DC Comics, kde v několika seriálech a filmech mluvil slavné postavy Profesora Pyga a Alfreda Pennywortha. Vedle komiksové tvorby si Brian zkusil též dabing rytíře Jedi Ki-Adi-Mundiho v seriálu Star Wars: The Clone Wars a v remasterované edici slavných Duck Tales si střihl roli Hamouna.

Z herního průmyslu vzpomeňme především na Brianův výkon v Diablu III, Aragorn's Quest, Age of Empires III, Game of Thrones: A Telltale Games Series či sérii Kingdom Hearts.

Foto CC BY 2.0 Canadian Film Centre / Ernesto Distefano, Wikimedia Commons


Hraje v