Clémence Poésy

Clémence Poésy

30.10.1982 41 let

Celé jméno: Clémence Guichard
Místo narození: L'Haÿ-les-Roses, Val-de-Marne, Paříž, Francie
Známé projekty: Harry Potter, V Bruggách, The Tunnel

Clémence Poésy, vlastním jménem Clémence Guichard, je francouzská herečka a modelka, která se narodila v Paříži herci a spisovateli Étienneu Guichardovi a francouzské učitelce. Poésy si vzala jako umělecké jméno rodné příjmení své matky. Studovala na dvojjazyčné alternativní škole La Source v Meudon.

S hraním začala už v dětství. Svou první roli dostala díky svému otci. Má mladší sestru Maëlle Poésy-Guichard, která je taktéž herečka. Poté, co Clémence opustila alternativní školu v šestnácti letech, začala studovat divadlo na Conservatoire National Supérieur d'Art Dramatique.

První role, ve které mluvila anglicky, se jí naskytla v roce 2004 v minisérii Gunpowder, Treason & Plot na stanici BBC, kde ztvárnila Mary, královnu Skotů. Díky této roli vyhrála v roce 2005 cenu Golden FIPA. Tentýž rok se poprvé objevila ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár jako Fleur Delacourová.

Během let 2006 a 2007 pracovala na několika filmových a televizních produkcích, mezi nimiž najdeme i minisérii War and Peace. V roce 2008 si zahrála ve filmu V Bruggách po boku Colina Farrella, Ralpha Fiennese a Brendana Gleesona. V roce 2009 jsme ji mohli vidět v Heartless. Roli Fleur Delacourové si zopakovala ve filmech Harry Potter a Relikvie smrti. Ve čtvrté řadě Gossip Girl ztvárnila Evu, francouzskou přítelkyni Chucka Basse.

V roce 2010 se objevila po boku Jamese Franca ve filmu 127 hodin. Následující rok se objevila po boku Ruperta FriendaLullaby for Pi. Spolu s Michaelem Cainem jsme ji mohli vidět v Mr. Morgan's Last Love a v roce 2012 se poprvé objevila na Brodwayi jako RoxaneCyrano de Bergerac. V roce 2013 byla jednou z hlavních postav v seriálu The Tunnel. Této roli se věnovala až do roku 2018.

Dále má na svém kontě větší role ze snímků The Ones Below, Le grand jeu, 7 minuti, I dva jsou rodina, Finální portrét, Za horizontem a Hnutí odporu. Co se týče seriálů, velké role měla i v Genius, En thérapie a The Essex Serpent. Od roku 2023 vystupuje v seriálu The Walking Dead: Dead City, kde hraje Isabelle.

Herečka mluví plynule francouzsky a anglicky a ovládá i italštinu a španělštinu. Má dva domovy, jeden v Paříži a druhý v Londýně a mezi lety 2017–2021 se jí narodily tři děti.

Foto CC BY-SA 3.0 Vittorio Zunino, Wikimedia Commons


Hraje v