Hayley Atwell

Hayley Atwell

5.4.1982 42 let

Celé jméno: Hayley Elizabeth Atwell
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Black Mirror, Captain America, Agent Carter

Hayley Elizabeth Atwell je herečka, která má z matčiny strany britské a z otcovy strany americké kořeny. Narodila se v Londýně Allison a Grantovi Atwellovým a dnes má dvojí občanství, britské a americké. Navštěvovala katolickou školu Sion-Manning Roman Catholic Girls' School v Londýně a maturitu získala na London Oratory School.

Poté se rozhodla dva roky cestovat se svým otcem a pracovat jako vedoucí castingů.Dalším jejím životním krokem se stalo studium na hudební a dramatické škole Guildhall School of Music and Drama, kde získala svůj bakalářský titul v roce 2005.

Po dokončení vysoké školy se věnovala divadlu, ale také filmu a televizním seriálům. Její první větší televizní role přišla s rokem 2006, kdy získala roli v britském seriálu The Line of Beauty. Od té doby se objevila v seriálech The Prisoner, Any Human Heart, The Pillars of the Earth nebo Black Mirror.

V roce 2007 získala první větší filmovou roli v celovečerním snímku Woodyho Allena s názvem Cassandra's Dre­am, v němž ztvárnila Angelu Starkovou. Dále se objevila ve filmu The Duchess, kde ztvárnila Elizabeth Cavendishovou, nebo Brideshead Revisited.

Zlom přišel v roce 2011, kdy získala roli agentky Peggy Carterové, lásky hlavní postavy, v superhrdinském filmu Captain America: První Avenger. Tuto roli si zopakovala v krátkometrážním snímku Marvel One-Shot: Agent Carter a v pokračování filmu Captain America s podtitulem Návrat prvního Avengera. Roli si zopakovala taktéž ve filmech Avengers: Age of Ultron, Ant-Man a Avengers: Endgame.

V roce 2011 namluvila stejnojmennou postavu do videoher Captain America: Super Soldier, Lego Marvel's Avengers a Avengers: Secret Wars. Jako agentka Carterová se objevila i v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. a v roce 2015 získala tato postava i vlastní seriál s názvem Agent Carter, který získal celkem dvě řady.

Kromě toho se Atwell objevila v seriálech Conviction, Howards End nebo The Long Song a v roce 2019 bylo oznámeno, že si zahraje v sedmém a osmém díle filmové akční série Mission: Impossible. Svůj hlas propůjčila taktéž animované postavičce jménem Zadra v seriálu 3 Below a v animovaném seriálu What If…? opět propůjčila svůj hlas Peggy Carterové.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v