Kaley Cuoco

Kaley Cuoco

30.11.1985 38 let

Celé jméno: Kaley Christina Cuoco
Místo narození: Camarillo, Kalifornie, USA
Známé projekty: Charmed, 8 Simple Rules, The Big Bang Theory

Kaley se narodila v Kalifornii jako starší dcera hospodyně Layne Ann a realitního makléře Garyho. Její rodinné kořeny sahají do Evropy, konkrétně do Itálie, Anglie a Německa. Mladší sestra Briana je zpěvačka, která se zúčastnila pátého ročníku soutěže The Voice. Kaley jí pomáhala s choreografií skupinových tanců.

Kaley se poprvé objevila ve filmu Quicksand: No Escape v roce 1992. Od té doby se objevila v množství seriálů i filmů. Významnou rolí pro ni byla Bridget Hennessy v americkém sitcomu 8 Simple Rules, který běžel na stanici ABC. Když v říjnu 2014 obdržela svou hvězdu na Chodníku slávy, zjistila, že se nachází jen pár metrů od hvězdy zesnulého herce Johna Rittera, který hrál v seriálu jejího otce.

Dalším skokem v její kariéře byla role v Charmed. Největší popularitu však získala díky roli Penny v sitcomu The Big Bang Theory, kde hrála v letech 2007–2019. Za roli Penny obdržela dvakrát cenu People's Choice Awards, jednou Satellite Award a jednou Critics' Choice Television Award. Spoustu dalších nominací nebylo proměněno. Střihla si malé role i v seriálech Prison Break a Ladies Man. Za svůj přínos televiznímu průmyslu obdržela v roce 2014 již zmíněnou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Dne 31. prosince 2013 se provdala po několikaměsíční známosti za tenistu Ryana Sweetinga a po dobu jejich manželství přijala i jeho příjmení. Manželství si v prvním roce velmi užívala a prozradila novinářům, že manželovi vaří pět dní v týdnu a nemůže se dočkat založení rodiny. Po 21 měsících se manželství rozpadlo. Od podzimu 2015 opět používala svoje rodné příjmení. Od roku 2017 chodí s jezdcem Karlem Cookem, se kterým sdílí lásku ke koním a psům.

Kaley se věnuje mnohým pohybovým aktivitám – thajský box, tenis, jezdí na koni, má pejsky, se kterými chodí na procházky, a cvičí jógu. Tenis hrála již od svých tří let, se soutěžením skončila v šestnácti, ale hraje dodnes. Pár let chodila s hercem Johnnym Galeckim, se svým kolegou z The Big Bang Theory. Milostný vztah sice ukončili, nicméně se rozešli v dobrém a jsou i nadále přátelé.

V osmnácti letech si nechala udělat plastiku prsou. Jak sama říká, prý neměla žádná prsa a je za zákrok ráda, cítí se sebevědoměji. V roce 2014 si ostříhala své dlouhé blond vlasy nejdřív k ramenům a pár dní nato zcela na krátko. Fanoušci tak dostali novou krátkovlasou Penny. Vlasy si však nechala zpátky dorůst. Od rozvodu se aktivně věnuje charitativní činnosti, především za ochranu domácích mazlíčků.

Foto CC BY-SA 2.0 iDominick, Wikimedia Commons


Hraje v