Eret

Eret

Kit Harington Sezóny 2 2014 - 2019


Mladý bývalý lovec draků, který pracoval pro Draga.

Eret, syn Eretův, je bývalý lovec draků, který pracoval pro Draga Rudvista. V té době se Eret představoval jako nejlepší dračí lovec a prodal přes sto draků krutému Dragovi. Eret je namyšlený a půvabně povýšený. Jeho mužný vzhled a svalnatá postava vyvolává v Rafaně její nejtajnější sny. Navzdory své vychloubačnosti a neomalenosti žije ve strachu z Dragova nemilosrdného hněvu a udělá cokoli, aby si zachránil vlastní kůži.

Drago Eretovi pohrozil, že kdyby někdy přišel s prázdnou, tak mu na hrudi vypálí znak. Když byla Eretova pevnost napadena a zničena, tak narazil na Škyťáka a Astrid s jejich draky. Za zničení základny vinil právě tyto dva Vikingy, které spolu s jejich draky zajal. Dračím jezdcům se však podařilo utéct a Eret je varoval, že si pro ně Drago přijde.

Později se mu však Škyťák s Astrid vzdali a zničili mu loď. Eret unikl výbuchu, který mu zničil loď, a když se Eret zeptal Škyťáka, co má za lubem, tak mu Škyťák pověděl, že chce změnit Dragův názor na draky. Eret se mu samozřejmě vysmál a sdělil mu, že je to nemožné. Během toho už přiletěli i ostatní Dračí jezdci a Ereta si oblíbila Rafana, avšak on o ni neměl zájem.

Poté se s Dračími jezdci Eret střetl, když z něj chtěli vypáčit lokaci Draga, ale Eret pevně držel jazyk za zuby, avšak nakonec podlehl a pověděl jim, kde ho najdou. Když dojeli na ostrov, kde se Drago skrýval, tak byl Eret vězněn a hlídala jej Buřina. Poté, co byli Jezdci odhaleni, byl Eret spolu s nimi zajat Dragovými strážnými. Drago si poté myslí, že to Eret je dovedl na ostrov a nařídí, aby byl s nimi zabit.

Eretovi se však spolu s ostatními podařilo utéct a pomohl jim s hledáním jejich draků. Eret se tak spřátelil s Buřinou, na níž poté spolu s Astrid letěl, když zuřila bitva. S ostatními se pak plavil na Blp, kde bitva skončila a Škyťák mu následně nabídl draka svého otce, Drtileba, který už nadále neměl svého jezdce. Eret s radostí přijal a považoval za velkou poctu, že se může přidat k Dračím jezdcům.

Eret má přes hruď velkou jizvu, která možná způsobila to, že se vydal takovou cestou, jakou se vydal. Ale tento namyšlený a sebejistý muž, který se vždy snažil si zachránit kůži, se změnil, když mu Buřina zachránila život, proto také pomohl uniknout Dračím jezdcům, když jej Drago zajal. Pomalu tedy měnil strany a spojil se s Vikingy z Blpu. To ukazuje, že byl Eret vždy ve svém srdci dobrý, odvážný a upřímný člověk a že má silné morální zásady.

Navzdory tomu, jakou část sebe ukazoval světu, byl i tak šarmantní, heroický a hodný. Eret si je vědom toho, jak dobře vypadá a dává to náležitě na odiv. Někdy je také trochu arogantní. Spřátelil se s Astrid a Škyťákem, kterého vždy podporuje.

Eret se objevil v…

Foto: DreamWorks
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!