Kunal Nayyar

Kunal Nayyar

30.4.1981 43 let

Celé jméno: Kunal Nayyar
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Známé projekty: The Big Bang Theory

Kunal Nayyar se narodil v Anglii, ale v jeho raném dětství se rodina přestěhovala do jejich původního domova, kterou je Indie. Vyrůstal v Novém Dillí, kde hrál závodně za školní tým badminton. Ještě střední školu St. Columba's School navštěvoval v Dillí, ale po jejím absolvování se odstěhoval do Spojených států, kde byl přijat na univerzitu v Portlandu.

Studoval ekonomický obor a získal titul Bachelor of Science in Business. Během studií bral lekce herectví a zahrál si v několika univerzitních hrách. Zúčastnil se divadelního festivalu, který na něj učinil takový dojem, že se rozhodl stát profesionálním hercem. Magisterský obor volil pak už v oblasti herectví na Temple University ve Philadelphii.

Jeho první rolí byl roznašeč pizzy ve filmu S.C.I.E.N.C.E. Objevil se v seriálu NCIS jako terorista. V roce 2007 dostal roli lehce uťáplého Rajeshe Koothrapaliho v seriálu The Big Bang Theory, který byl představen jako astrofyzik se sociální fóbií.

V roce 2012 daboval jezevce Guptu v pohádce Doba ledová a ve stejném roce dokončil natáčení svého filmu Dr. Cabbie, který sklidil úspěch v Bollywoodu. Je přesně na den o šest let mladší, než jeho herecký kolega Johnny Galecki. Miluje hraní videoher, Hvězdné války a strašně rád by si zahrál v Pánovi prstenů. Má strach z výšek a uzavřených prostor. V roce 2015 ho deník Forbes umístil na třetí místo v žebříčku nejvíce vydělávajících TV herců.

V prosinci 2011 se oženil s indickou modelkou Nehou Kapur, která v roce 2006 vyhrála soutěž Miss India. Měli tradiční velkou indickou svatbu trvající tři dny. Nechyběla ani jízda na slonovi a tetování hennou. V listopadu 2015 proběhla křest jeho knihy „Yes, My Accent Is Real“.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v