Rajesh Koothrappali

Rajesh Koothrappali

Kunal Nayyar Sezóny 12 2007 - 2019


Astrofyzik s vrozenou sociální úzkostí z ženského pohlaví.

Rajesh Ramajan Koothrappali je zaměstnancem univerzity Caltech v oboru astrofyzika, který se narodil v indickém Novém Dillí a který pochází z bohaté rodiny, a to především díky práci jeho otce, který je gynekologem. Raj se přestěhoval z Indie do Kalifornie po vystudování univerzity v Cambridge.

Ve své kariéře astrofyzika získal Raj mnoho úspěchů a uvádí také přednášky v planetáriu. Co se týká osobního života, tak je to u něj trochu složitější, jelikož dlouho nedokázal mluvit se ženami, pokud nepožil nějaký alkohol. Raj randil s různými ženami, ale nepodařilo se mu pořád najít tu pravou, za to se však naučil díky zkušenostem s nimi bez problému komunikovat s opačným pohlavím. Nejnadějněji se jevil jeho vztah s Emily, ale ten taktéž nevydržel.

Žije sám a společnost mu dělá jeho fenka jorkšírského teriéra jménem Skořička. Je nejlepším kamarádem Howarda Wolowitze, s nímž se seznámil v Caltechu, a spolu s ním často navštěvuje byt 4A, kde bydlí Sheldon a Leonard. Raj paradoxně nemá v oblibě indické jídlo, hudbu ani kulturu, o které ho Sheldon často poučuje. I přes jeho víru, která považuje krávy za posvátná zvířata, rád konzumuje hamburgery.

Stejně jako jeho kamarádi je i on milovníkem nejrůznějších komiksů a kultovních filmů. Raj se přehnaně stará o svou postavu a pleť, je tedy metrosexuál. Dlouho byl také závislý na penězích svých rodičů, se kterými udržuje styky pomocí videohovorů.

Je hodný, empatický, nápomocný a pečlivý. Častokrát nerozumí americkým slangovým výrazům a jeho výslovnost vypovídá o tom, že se skutečně v USA nenarodil. Jedním z jeho sourozenců je i jeho sestra, Priya, kterou chrání za každé situace.

Raj se jednoho dne rozhodl osamostatnit, odstěhovat se ze svého apartmánu a nebýt už závislý na penězích svých rodičů. Navíc si uvědomil, že by se chtěl už oženit, a tak požádal svého otce, aby mu dojednal sňatek. Takto se seznámil s Anu, která už se také chtěla vdát, ale kvůli kariéře neměla pořádně na randění čas.

Foto: CBS
loading…