Regina King

Regina King

15.1.1971 53 let

Celé jméno: Regina Rene King
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: The Leftovers, Seven Seconds, The Big Bang Theory

Regina Rene King je americká herečka a televizní režisérka, která se narodila v Los Angeles v Kalifornii a vyrůstala ve View Park-Windsor Hills. Je nejstarší dcerou Glorie, speciální pedagožky, a Thomase Kinga, elektrikáře. Její rodiče se rozvedli v roce 1979.

Její mladší sestra jménem Reina King je bývalá herečka, která si zahrála např. v sitcomu What's Happening Now!!. Regina chodila na Westchesterskou střední školu, kterou dokončila v roce 1988. Poté nastoupila na Univerzitu Jižní Kalifornie.

Se svou hereckou kariérou začala v roce 1985 v seriálu 227, kde až do roku 1990 hrála Brendu Jenkinsovou. Posléze se objevila ve filmech Boyz n the Hood, Poetic Justice a Higher Learning. V roce 1995 zazářila v komedii Friday a o rok později jsme ji mohli vidět v romantické komedii A Thin Line Between Love and Hate jako Miu.

Téhož roku si zahrála i v blockbusteru Jerry Maguire, v němž ztvárnila Marcee Tidwellovou. Kromě toho se objevila v Enemy of the State, How Stella Got Her Groove Back, Mighty Joe Young, Down to Earth, Daddy Day Care, Legally Blonde 2: Red, White & Blonde, A Cinderella Story, Ray a Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous.

Od roku 2002 se začala objevovat více v televizních seriálech. Pamatovat si ji můžeme např. z 24, The Big Bang Theory, The Strain, Shameless, American Crime, The Leftovers, Seven Seconds či Watchmen. Mimo to propůjčila svůj hlas postavičkám v animovaném seriálu The Boondocks.

V roce 1997 se vdala za Iana Alexandera, se kterým se však v roce 2007 rozvedla. Mají spolu syna Iana Alexandera, ml., který se narodil v roce 1996. Od roku 2011 do března 2013 chodila s hercem Malcolm-Jamalem Warnerem.

Foto CC BY-SA 3.0 Toglenn, Wikimedia Commons


Hraje v