Zoë Kravitz

Zoë Kravitz

1.12.1988 35 let

Celé jméno: Zoë Isabella Kravitz
Místo narození: Venice, Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Divergence, Big Little Lies, Fantastická zvířata

Zoë Kravitz je známá americká herečka, zpěvačka a modelka. Narodila se roku 1988 známé herečce Lise Bonet a známému zpěvákovi Lennymu Kravitzovi. Její rodiče se rozvedli několik let po jejím narození, její matka je aktuálně provdaná za herce Jasona Momou, zatímco její otec zůstal sám. Díky svému nevlastnímu otci má nevlastní sestru a nevlastního bratra.

Po svých rodičích zdědila afroamerické a židovské rysy. Sama herečka je židovského vyznání. Jako malá vyrůstala se svou matkou v Topanga Canyon, následně se přestěhovala na Miami za svým otcem, ale léta pravidelně trávila u matky.

Vzdělávala se na Miami Country Day School, poté chodila na Rudolf Steiner School v New Yorku. Vzhledem k tomu, z jaké rodiny pochází, bylo jasné, že se brzy zaměří na zpěv či herectví. Nakonec se věnuje především herectví, svou kariéru odstartovala roku 2007 během svého studia na vysoké škole. Studium však nedokončila.

Její studium na střední škole je zároveň spojeno i se dvěma nemocemi, kterými trpěla. Potíže měla především s jídlem, protože trpěla mentální anorexií a bulimií. Tyto duševní poruchy nakonec překonala až kolem věku 24 let.

Jak již bylo zmíněno, Zoë Kravitz je velmi známou herečkou, která se objevuje především ve známých filmech. Sem tam si ale zahraje i v nějakém tom seriálu. Ze seriálové tvorby zmiňme její roli v seriálu Californication, kde si roku 2011 zahrála Pearl. Dále si střihla velmi důležitou roli v seriálu Big Little Lies, kde se objevila jako Bonnie Carlson.

Její první velkou filmovou rolí byla postava Chloe, kterou si roku 2007 zahrála ve filmu Mé druhé já. Poté jsme ji mohli vidět ve snímcích Twelve, Něco jako komedie, Beware the Gonzo a Po zániku Země. Roku 2011 se objevila i ve filmu X-Men: První třída, kde si zahrála Angel Salvadore.

Rok 2014 byl pro její kariéru zlomový, protože od té doby se objevuje ve velkých hollywoodských filmech. Právě roku 2014 jsme ji mohli vidět jako Christinu ve filmu Divergence. Tuto postavu si následně zopakovala i ve dvou dalších dílech této filmové série.

Dále se objevila ve světově populárním hitu Šílený Max: Zběsilá cesta, byla součástí filmů Vincent-N-Roxxy a Holky na tahu, namluvila Catwoman ve filmu LEGO® Batman film a roku 2018 jsme ji mohli vidět ve filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, kde si zahrála skvěle napsanou Letu Lestrangeovou (kterou navíc skvěle zahrála).

Kromě hraní se někdy věnuje i modelingu, brzy po startu herecké kariéry se objevila například na obálkách časopisů Jalouse, Venus Zine a Elle. Dále se od svých 16 let věnuje i zpěvu, stála například v čele skupin Elevator Fight či Lolawolf.

Aktuálně žije ve Williamsburg v Brooklynu, kde je se svým přítelem Karlem Glusmanem, jenž je taktéž herec. Roku 2018 se tento pár zasnoubil.

Foto CC BY-SA 2.0 Mingle Media TV, Wikimedia Commons


Hraje v