Hrdinové odpadávají jako mouchy

Hrdinové odpadávají jako mouchy

13.11.2015 8:20


Heroes Reborn je převážně příběh o nových postavách, ale vídáme i starou gardu z původního seriálu. Ti ovšem v novém pokračování nevydrží příliš dlouho při životě. Proč Kring nyní zabíjí své oblíbené postavy?


Předchozí čtyři řady se tvůrce seriálu Tim Kring usilovně vyhýbal zabíjení svých hlavních postav. Dokonce když se nějakou postavu už odvážil zabít, našel způsob, jak ji vrátit zpět do děje (viz. Nathan Petrelli a Tracy Strauss). V nových Hrdinech se ovšem s těmi starými postavami nemazlí a sotva se na scéně objeví, umírají během pár dalších scén či epizod.

Hned v úvodní epizodě jsme se rozloučili s Haiťanem, který ale dost možná díky změně minulosti nakonec bude žít. V průběhu času definitivně zemřela Molly Walkerová, ve flashbackové epizodě jsme řekli sbohem Claire Bennetové a Mohinderu Sureshovi.


(Probourá si Peter se Sylarem cestičku do seriálu? Foto: NBC)

Angela Petrelliová zestárla v minulosti a její čas se chýlí ke konci. Těžko už nějakým významným činem přispěje do děje. Stejná situace obklopuje Hira Nakamuru, který je nejen starý, ale také bez schopností a dost možná také mrtvý. Když se podíváte na původní hlavní postavy z původního seriálu, moc postav, které by se mohly vrátit a zahýbat s dějem, už nezbývá.

Definitivně ještě můžeme počítat s Mattem Parkmanem a Micahou Sandersem. Snad neskončí tak, jako jejich kolegové výše. Pokud se podíváte na tento seznam, z hlavních postav, které by se mohly vrátit, se už nabízí pouze Peter Petrelli, Sylar, Tracy Strauss a Ando Masahashi. Zároveň se jedná o postavy, které jsou (s největší pravděpodobnos­tí) živé.

O Peterovi a Sylarovi asi nelze pochybovat. Kring by si nedovolil zabít tyto postavy, když stále existuje šance, že by je přemluvil k návratu do seriálu. Ando ovšem může být mrtvý, stejně tak Tracy. Nabízí se otázka, zda Kring skutečně nebere Heroes Reborn jako jednorázovou událost, kde chce představit ucelený příběh a poskytnout fanouškům rozloučení s původními postavami. Jejich smrtí tak dokončí děj, který chtěl vždycky odvyprávět.

Co si myslíte o smrti většiny hlavních postav z původních Heroes?


Jít na Heroes | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!