Dračí jezdkyně Kopřiva se zřejmě neobjeví v seriálu, její příběh by měla převzít Rhaena Targaryen

Dračí jezdkyně Kopřiva se zřejmě neobjeví v seriálu, její příběh by měla převzít Rhaena Targaryen

19.5.2024 16:46


Nové postavy, které se objeví ve druhé sérii, jsme vám představili v několika posledních měsících, když nás o nich informovaly zahraniční zdroje. Jedné podstatné postavy z knih se však podle nejnovějších zvěstí nakonec nedočkáme.


Až se bude Rhaenyra Targaryen připravovat na Aegona, rozhodne se osedlat co nejvíce draků, a to svými spojenci, aby měla co největší sílu. Právě proto vydá výzvu k tomu, aby si všichni odvážlivci osedlali divokého draka. Mnozí neuspějí, nicméně čtyři z nich budou slavit úspěch. Řeč je o postavách Hugh Kladivo, Ulf Bílý, Addam z Loděnice a Kopřiva. První tři postavy byly obsazeny už dávno, nicméně o Kopřivě doposud nepadla ani zmínka. My tušíme, proč tomu tak je.

Je pravděpodobné, že se seriálové Kopřivy vůbec nedočkáme. Nejenom, že doposud nepadla ani zmínka o její představitelce, ale zároveň se neobjevila ani na jednom propagačním materiálu, což o zbývající nových dračích jezdcích říct nelze. Navíc nám jeden z trailerů poskytl pohled na hostinu, na které se nachází všichni noví jezdci společně s černou královnou. Kopřiva tu chybí a místo ní tu je Rhaena Targaryen, Daemonova dcera.

(Pohled na hostinu s novými dračími jezdci. Foto: HBO)

Dlouhou dobu se věřilo tomu, že si tvůrci Kopřivu šetří na pozdější série, ale zřejmě tuto postavu vynechají úplně. Napověděly to nejnovější informace na internetu. Ty tvrdí, že se Rhaena podobně jako v knižní předloze vydá do Údolí. Zde se bude ukrývat, protože sama nemá draka. Nicméně na rozdíl od předlohy tu na jednoho narazí a osedlá si ho.

Ten, kdo odhalil tuto informaci, tvrdí, že si Rhaena osedlá draka požírajícího ovce. Pravděpodobně by mělo jít o draka jménem Zloděj ovcí, což je drak, kterého si v předloze osedlala Kopřiva. Rhaena tedy zastoupí její místo a bude bojovat ve válce, do které původně moc nezasáhla. Tím ale dojde k poměrně velkým změnám, protože Kopřiva toho má dost co do činění s Daemonem. Tato linka tedy bude vynechána.

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!