Žádné tvůrčí rozhodnutí, za menším počtem epizod druhé série stojí samotná stanice HBO

Žádné tvůrčí rozhodnutí, za menším počtem epizod druhé série stojí samotná stanice HBO

21.5.2024 10:00


Nadcházející pokračování seriálu House of the Dragon bude kratší o celé dvě epizody. Zatímco doposud za to mohlo rozhodnutí tvůrců, ve skutečnosti za to může stanice.


Když jsme vás před cca rokem informovali o tom, že pokračování Rodu draka bude mít pouze osm epizod, tvůrci tehdy řekli, že se tak sami rozhodli, aby příběh zbytečně nenatahovali a vyprávěli ho co možná nejlépe. Už tehdy bylo jasné, že zřejmě nejde o úplnou pravdu, nicméně nic jsme s tím nemohli dělat. Nyní bylo naznačeno, jak je to doopravdy.

Novináři se nedávno zeptali producentky Sary Hess na to, proč se rozhodli zkrátit druhou sérii na osm epizod. Její odpověď byla překvapivá, protože řekla pouze následující: „Naše volba to vlastně nebyla.“ Díky tomu je jasné, že s požadavkem na nižší množství epizod přišla samotná stanice HBO.

(Tvůrci nakonec za nic nemohou, za menší počet dílů může HBO. Foto: HBO)

Pochopitelně můžeme dlouze debatovat o tom, proč se tak stanice rozhodla, nicméně je pravděpodobné, že k tomu došlo kvůli rozpočtu. Seriál je velmi nákladný, tudíž mohl být vznesen požadavek ohledně menšího počtu dílů. Před rokem navíc Deadline psal o tom, že velká část příběhu druhé série, jejíž součástí byla i velká bitva, byla přesunuta do třetí série. Zřejmě šlo o velmi nákladnou věc, přes kterou se stanice prostě nedokázala přenést.

Ve výsledku je to ale jedno. Seriál bude jistě slavit úspěch, tudíž se pokračování rozhodně dočkáme. A pokud nakonec nedojde k vystřižení původně plánovaných dějových linek, menší počet epizod nám vůbec nevadí. Stále je důležitá kvalita nad kvantitou a v posledních několika letech bylo jasně dokázáno, že seriály s menším množstvím dílů na sérii jsou rozhodně kvalitnější.

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na House of the Dragon | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!