Studio Warner Bros. ruší dva snímky, zároveň pak potvrzuje tvorbu Supergirl

Studio Warner Bros. ruší dva snímky, zároveň pak potvrzuje tvorbu Supergirl

2.4.2021 22:26


Warneři znovu přehodnocují svou strategii a rozhodli se obětovat některé dříve ohlášené projekty. Naopak, některé další snímky se konečně hýbou kupředu a The Batman přichází s nadějnou zprávou.


V rámci Zack Snyder's Justice League jsme se letos dočkali představení rasy Nových bohů, jmenovitě Darkseida, DeSaada a Steppenwolfa. Příběh těchto mocných bytostí měl dokreslit jejich spin-offový snímek New Gods, ve kterém bychom se dočkali obou dvou frakcí, tedy Apokolipsu i Nové Geneze a celé řady dalších postav. Tvorbu projektu dostala na starosti Ava DuVernay coby režisérka, scénáře se pak chopil komiksový autor Tom King. Jejich snímek měl vycházet z díla Jacka Kirbyho a ukázat zrod Nových bohů i spory mezi vládci Izayou a Darkseidem, nakonec se jej ale nedočkáme, neboť jej studio zrušilo. Zda to znamená jistý odklon od „SnyderVerse“, není jisté, Darkseid se klidně může objevit v nějakém dalším projektu v DCEU.

Nových bohů se nakonec nedočkáme. Foto: DC Comics


Druhým zrušeným snímkem je spin-off Aquamana The Trench. Ten plánoval režisér James Wan a chtěl jím navázat na své dřívější hororové počiny. Snímek měl sledovat podmořskou rasu Hlubinných (Trench), kterou Aquaman donutil bojovat proti Ocean Masterovi ve zmíněné sólovce. Wan nakonec tento projekt nepřipraví, v DC ale rozhodně nekončí, neboť nedávno dokončil animovanou minisérii Aquaman: King of Atlantis a brzy se pustí do tvorby Aquamana 2.

Hlubinných se nakonec nedočkáme. Foto: Warner Bros.

Kupředu se naopak pohnuly projekty Supergirl a Static Shock, které mají údajně hotové první nástřely scénářů. Na sólovce Dívky z oceli, ve které by si roli ze snímku The Flash měla zopakovat Sasha Calle, se coby scenárista podílí Oren Uziel (Mortal Kombat) a podle interních zpráv odevzdal WB velice pěkný příběh, jenž by dokonce měl propojit Supergirl s dřívějším DCEU. Static Shock pak potvrdil nástup scenáristy Randyho McKinnona a aktuálně probíhá hledání režiséra.

Velké zprávy přichází i o snímku The Batman z dílny režiséra Matta Reevese, který by měl nakonec být součástí DCEU. Nové příhody Bruce Waynea a dalších gothamských protagonistů by se ale měl odehrávat na Zemi-2, určitého vysvětlení tohoto settingu bychom se mohli dočkat v rámci snímku The Flash. Ten, jak je už dlouho známo, má otevřít bránu do Multivesmíru a ukázat vícero Batmanů. Tak třeba se nakonec ukáže i Robert Pattinson.

Bude Batman součástí DCEU? Foto: Warner Bros.

Na který budoucí DC film se těšíte nejvíce?


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!