NBC objednává další seriál ze světa Zákon a pořádek

NBC objednává další seriál ze světa Zákon a pořádek

15.5.2021 11:00


Čtvrtek v příští seriálové sezóně bude na stanici NBC patřit seriálům ze světa Zákon a pořádek. K veteránovi Law & Order: SVU a letošní novince Law & Order: Organized Crime se připojí nový seriál Law & Order: For the Defense, který se bude věnovat čistě práci právníků.


Úspěšný tvůrce Dick Wolf rozšiřuje svoje portfolio seriálů ze světa Zákon a pořádek a tentokrát si vzal za partnera Carol Mendelsohn, producentku, která stojí za úspěšným seriálem CSI, jenž se vysílal skoro dvě dekády.

Stanice NBC na začátku května objednala nový seriál Law & Order: For the Defense, který se bude točit okolo právníků obhajující zločince. Seriál bude pod mikroskopem zkoumat právníky spolu s trestním právním systémem a každý týden nám přinese složité morální témata.

(Tito úspěšní producenti vytvoří nový seriál ze světa Zákon a pořádek)

Tvůrce Dick Wolf řekl:

„Tenhle nový seriál mě osobně velmi vzrušuje. Posledních 30 let jsme strávili u seriálů, které byly v útočné pozici. Tentokrát bude skvělé hrát za obranu a spolupracovat na tom s Carol je čest a příležitost pro nás oba pracovat na něčem, co jsme v televizi ještě nedělali.“

Carol Mendelsohn bude sloužit jako showrunner seriálu. Kromě ní a Wolfa budou výkonnými producenty seriálu Arthur Forney, Julie Weitz a Peter Jankowski. Seriál bude produkovat Universal Television a Wolf Entertaintment.

Prezidentka NBC Universal Television and Streaming Lisa Katz řekla:

„Nemůžeme se dočkat přinést divákům další kapitolu ve světě Zákona a pořádku, který prozkoumá odlišný úhel trestního právního systému.“

(Právnické seriály mají větší problém se prosadit u diváků. Jakou budoucnost bude mít tenhle?, Foto: NBC)

Stanice NBC už druhý rok po sobě přinesla do světa Zákona a pořádku nový přírůstek. Seriál následuje Law & Order: Organized Crime, ve kterém hraje v hlavní roli Christopher Meloni a měl premiéru 1. dubna.

(Značka Law & Order ještě není rozhodně mrtvá, Foto: NBC)

Seriálová značka Zákon a pořádek odstartovala v roce 1990 seriálem Law & Order, který získal cenu Emmy a vydržel neskutečných 20 sezón. Jeho spin-off Law & Order: Special Victims UnitMariskou Hargitay v hlavní roli zůstává úspěšným seriálem i po 22 řadách a stal se nejdéle vysílajícím dramatickým seriálem v hlavním vysílacím čase v historii televize.

Kromě zmíněných seriálů se svět rozrostl o další čtyři seriály: Law & Order: Criminal Intent, Law & Order: Trial by Jury, Law & Order: Los Angeles a Law & Order: True Crime. A určitě NBC se světem ještě nekončí, protože už roky hledá místo pro další seriál, Law & Order: Hate Crimes.

(K Elliotovi a Bensonové se příští rok přidá další charismatická postava, Foto: NBC)

Zdroj článku: Deadline


Jít na Law & Order: Special Victims Unit | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře