Recenze sedmé série seriálu Legends of Tomorrow

Recenze sedmé série seriálu Legends of Tomorrow

20.3.2022 16:03


Sedmá řada je za námi. Přišel čas tedy vyhodnotit uplynulou sezónu. Asi nikdo z nás nevěřil, že doposud největší seriálová týmovka to dotáhne až na sedm řad. Nemožné se přesto stalo skutečností, a tak se Legendy s námi na televizních obrazovkách vídají již od roku 2016.


Již několik let dokola opakujeme, že seriál Legends of Tomorrow má již to nejlepší za sebou a měl by se pomalu připravit na svůj definitivní konec. Tvůrci ale chytře oddalují konec svého seriálu, když vyhazují jednou hereckou hvězdu za druhou, aby zbyly peníze v kasičce na klasickou produkci. A tak už to Legendy dotáhly na sedmou řadou.

Abychom se ale příliš neopakovali z recenzí z minulých let, budeme letos trochu mírnější. Naše očekávání byly, jsou a pro případné budoucí řady i budou pekelně nízké. Seriál již dlouhá léta nemá nic společného s postavami z DC Comics. A obecně nálepka komiksový seriál už show taktéž nesluší. Navíc nejen konkurence od Marvel Studios drtí napadrť počin Phila Klemmera. Už i seriálový Peacemaker je kvalitativně o několik řádů výš, takže Legendy působí jako ohryzaná kost, po které sáhne pár posledních zoufalců, co se dívají ze setrvačnosti.

(Možná nejlepší duo celého seriálu. Foto: CW)

Ano, setrvačnost je to správné slovo. Nedokážeme si totiž představit, že by poslední tři řady přesvědčili jakéhokoliv nového diváka, aby si seriál pustil od samého začátku a dohnal resty. Většina lidí se nejspíše na seriál dívá, protože už ho jednou rozkoukali a neradi nechávají něco rozkoukané. Pár takovýchto fanoušků drží seriál nad vodou, za což jim může být Phil Klemmer vděčný.

Na druhou stranu máme za sebou již sedm řad. Některé o dost lepší seriály končí na mnohem nižším čísle. Když se podíváme na od vedle skomírajícího Flashe, který je doslova tragický, tak Legendy tento pomyslný souboj stále vyhrávají. CW komiksové seriály působí již několik pár let spíše pro smích. Legendy ale nikdy neoplývaly žádnou velkou kvalitou, nicméně alespoň si svou (nízkou) kvalitu poměrně slušně drží. Což je naopak rozdíl od zmiňovaného Flashe, který je jednoduše nekoukatelný.

Legendy ale stále koukatelné jsou. Sice to není žádná velká sláva, ale seriál si pustíte, odreagujete se a sem tam se i pobavíte. Svým způsobem to tak splní naše očekávaní a dostaneme, co jsme od seriálu čekali. Nebudeme sice o každém dílu hojně diskutovat jako u Peacemakera či jakéhokoliv jiného seriálu od Marvel Studios, ale ochota pustit si nový díl je rozhodně větší než u Flashe.

(Většina postav je ale stále plochých. Foto: CW)

Sice to nejsou úplně nejsilnější argumenty, ale tak to zkrátka je. Po pár hodinách již zapomenete, co se v daných epizodách vlastně stalo. O to příhodnější je, že ono se v nich vlastně moc nestalo, samotné díly spíše působí jako jednorázové pobavení. Naprosto si uvědomujeme, že tato obhajoba seriálu je malinko umělá a vycucaná z prstu. CW komiksové seriály jsou ovšem již na mizerné úrovni a Legendy na tom nejsou v porovnání s jinými úplně nejhůř.

Možná proto i to malinké zastání. Na druhou stranu nemůžeme ignorovat fakt, že seriál sice pobaví, ale jinak je naprosto vedle a o ničem, což se pochopitelně taktéž projeví na procentuálním hodnocení. Než tedy otevřete článek a sjedete automaticky k číselnému hodnocení, zkuste před napsáním komentáře si celý článek přečíst. Snažili jsme se seriál obhájit, dá se na to koukat. Ale tím to bohužel začíná a i končí.

Hodnocení: 20%

P.S.: Pokud by sedmá řada byla zároveň i koncem celého seriálu, byl by to zvláštní konec. Ale zřejmě by nám nevadil, protože už teď nevíme, co se v něm stalo.

Jak moc se vám líbila sedmá řada?


Jít na Legends of Tomorrow | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!